TO JE KALČO KAKAV PAMTIMO: Gol Milenkovića, start Vlahovića i 7 komada u Firenci! Juve preko Kijelinija do pobede!
Gol Milenkovića, Foto: EPA /Alessandro di Marco

serija a, 1. kolo

Startovala je nova sezona italijanskog šampionata

Meč za pamćenje na Artemio Frankiju i pobeda gostiju - 4:3

Fiorentina i Napoli su prikazali partiju za pamćenje, imaće o čemu da se priča narednih dana.

Sedam golova, pogodak Nikole Milenkovića, sjajni golovi gostiju podno Vezuda i Vlahović u prvoj postavi

Na kraju, Napoli je odneo tri boda iz Firence.

Uživajte:

U prvoj utakmici nove sezone italijanske Serije A, Juventus je minimalnim rezultatom slavio protiv Parme u gostima - 0:1

Pohod ka devetoj uzastopnoj tituli Stara dama je počela u Parmi, a do trijumfa je stigla golom kapitena Kjelinija u 21. minutu.

On se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina, posle kornera i samo podmetnuo nogu nakon pokušaja Aleksa Sandra.

Mogao je Juventus i ubedljivije da slavi, ali je poništen gol Kristijanu Ronaldu, posle gledanja snimka, u 35. minutu. Pored toga, Portugalac je imao još tri dobre prilike, ali nije uspeo da savlada odličnog golmana domaćih Luiđija Sepea.

SERIJA A, 1. KOLO

Parma – Juventus 0:1 (0:1) (Kjelini 21)

Fiorentina – Napoli 3:4 (1:2) (Pulgar 9p, Milenković 52, Boateng 65 – Mertens 38, Insinje 43p, 67, Kaljehon 56) Nedelja

18.00 Udineze – Milan 20.45 Roma – Đenoa 20.45 Kaljari – Breša 20.45 Sampdorija – Lacio 20.45 SPAL – Atalanta 20.45 Torino – Sasuolo 20.45 Verona – Bolonja Ponedeljak