LEVANDOVSKI X3: Bajern otkinuo Šalke, Fortuna bez fortune u Leverkuzenu, sjajan meč Hofenhajma i Verdera!
Het trik Levandovskog, Foto: EPA

bundesliga, 2. kolo

Bajer iz Leverkuzena i Frajburg prate Borusiju na vrhu bundesligaške tabele

Kada je u pitanju nemačka Bundesliga jedno je sigruno, golova uvek ima u izobliju.

Bajern je zabeležio prvu pobedu u drugom kolu Bundeslige, savladavši Šalke u Gelzenkirhenu sa 3:0.

Aposlutni junak trijumfa bio je centarfor poljske reprezentacije, Robert Levandovski, strelac sva tri gola na „Veltins areni“. Podsetimo, Levandovski je postigao oba gola i u prvom kolu, u remiju sa Hertom u Minhenu. Posle 180 minuta, sjajni napadač već ima pet golova na kontu.

Prvi gol postigao je u 20. minutu, sa bele tačke, nakon prekršaja nad Komanom. Onda je na fantastičan način izveo slobodan udarac u 50. minutu, ne ostavivši nikakvu šansu Aleksanderu Nubelu. Treći gol dao je na asistenciju Komana, 15 minuta pre kraja. Šalke, za koji je igrao Matija Nastasić, još nije postigao gol u novom šampionatu.

Najlakše je do bodova došao Leverkuzen koji je slavio na gostovanju u Dizeldorfu. Već posle 45 minuta „farmaceuti“ su vodili sa 3:0, pa su domaći uspeli samo da postignu počasni pogodak u nastavku.

Pored Bajera, maksimalnih šest bodova iz prva dva kola ima i Frajburg, koji je takođe slavio u gostima, kod novajlije Paderborna. Domaći su rano poveli, drugim prvenstvenim golom Mambe, ali je sve ostalo bilo na strani gostiju.

Uspešni na strani bili su i fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha. Oni su slavili u Majncu, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.I ovde je domaćin poveo, pogodak je postigao Šveđanin Kvajson, ali su Lajner u prvom, te Alasane Plea i novajlija Embolo, golovima u finišu, rešili meč.

Prvi bundesligaški bod osvojio je Union Berlin na gostovanju u Augzburgu. Poveo je Augzburg golom Vargasa, ali je izjednačio Sebastijan Anderson deset minuta pre kraja.

Najuzbudljivije je bilo u Sinshajmu gde je Hofenhajm osvojio prve bodove trijumfom nad Verderom. Bio je to meč pun preokreta, a gol za pobedu domaćina postigao je Kaderabek u 87. minutu. Verderje prethodno, iako sa igračem manje, uspeo da poravna na 2:2 preko Japanca Osaka.

BUNDESLIGA, 2. KOLO

Petak

Keln - Dortmund 1:3 (1:0) (Dreksler 29 - Sančo 70, Hakimi 86, Alkaser 90+4)

Hofenhajm - Verder 3:2 (0:1) (Bičakćić 54, Bebu 59, Kaderžabek 88 - Fulkrug 42, Osako 81)

Augzburg - Union Berlin 1:1 (0:0) (Vargas 59 - Anderson 80)

Fortuna Diseldorf - Leverkuzen 1:3 (0:3) (Morales 82 - Bejker 6. autogol, Arangiz 33, Belarabi 39)

Majnc - Menhengladbah 1:3 (1:1) (Kvajzon 18 - Lajner 31, Plea 77, Embolo 79)

Paderborn - Frajburg 1:3 (1:1) (Mamba 3 - Valdšmit 21. penal, Petersen 41, Kvon 90)

Šalke - Bajern 0:3 (0:1) (Levandovski 20′(p), 50′, 75′)