Riga pokazala zube, ali se Kopenhagen izvukao golom u 93. Ajntraht izgubio u Strazburu, Vukovi izujedali bikove!
Kopenhagen je blizu ulaska u Ligu Evrope, Foto: Dejan Obretković

plej-of za Ligu Evrope

Zanimljivi rezultati prvih mečeva plej-ofa Lige Evrope

Naziru se već neki timovi koji su i posle prvih mečeva plej-ofa jednom nogom u grupnoj fazi Lige Evrope.

Veliki deo posla obavili su Malme, Fejnord, Trabzon, PSV, Vulverhempton...

Među njih spada i Kopenhagen, koji je Crvena zvezda izbacila u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Danski šampion je izbegao dramu u revanšu golom koji je postigao Darami u 3. minutu sudijske nadoknade za ubedljiviju pobedu 3:1 nad Rigom.

Viktor Fišer je doneo Kopenhagenu prednost, ali je Riga pokazala da nije slučajno u prethodnoj rundi izbacila Helsinki kada je Kames izjednačio.

Ipak, Sotoriju je sa "bele tačke" doneo novu prednost, da bi onda na već pomenuti način Darami doneo mirniji revanš.

I Suduva, protiv koje je igrala Zvezda u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, imaće čemu da se nada u revanšu protiv Ferencvaroša pošto je kod kuće u Litvaniji odigrala 0:0.

"Srpski" Ajntraht je doživeo poraz u gostima od Strazbura koga sa kapitenskom trakom predvodi Stefan Mitrović.

Jedini pogodak na meču je postigao Zohi u 33. minutu.

U jednom od derbija plej-ofa Vulverhempton je razbio Torino 3:1 u gostima i može mirno da čeka revanš na svom stadionu.

Strelci za engleski bili su Bremer koji je zatresao mrežu svog golmana, potom Žota i Himenez, dok je De Silvestri postigao prvi pogodak za "bikove", a kakvu takvu nadu za revanš je dao Beloti u 89. minutu iz penala.