RADNIČKI PREŽIVEO SA IGRAČEM MANJE, OPET JE MIHAJLOVIĆ JUNAK: Čuka i Inđija ostvarile veoma bitne pobede!
Slavlje Stefana Mihajlovića, Foto: Starsport©

LINGLONG SUPERLIGA, 5. kolo

Interesantan dan na superligaškim terenima širom Srbije

Fudbaler Radničkog iz Niša Stefan Mihajlović nastavio je sa odličnom golgeterskom formom pošto je pogodio mrežu rivala i u remiju 1:1 na gostovanju Mladosti iz Lučana u 5. kolu Linglong Superlige.

Mihajlović je u 26. minutu na asistenciju Aleksandra Todoroskog zatresao mrežu Mladosti i doneo izjendačenje Nišlijama koje su od 17. minutu bile u rezultatskom definicitu nakon gola Vladimira Radivojevića.

Bivši centarfor Crvene zvezde je sa pet pogodaka iz isto toliko kola došao na čelo liste strelaca Linglong Superlige Srbije.

Kada je Bogdan Milošević dobio crveni karton u 52. minutu izabranici Sima Krunića imali su gotovo celo poluvreme na raspolaganju da odnesu bodove iz Lučana, ali su se morali zadovoljiti jednim.

Istovremeno na Banovom brdu ekipa Čukaričkog je slavila protiv novosadskog Proletera sa 2:1. Pobedu beogradskoj ekipi doneli su Marko Docić u 10. minutu sa penala i Stefan Sapić u 68.

Utešni pogodak za goste iz Novog Sada postigao je mladi Aleksa Pejić u 74. minutu.

U prvom meču dana Inđija je golovima Ivana Rogača u 33. i Srđana Dimitrova u 75. slavila protiv Radnika na domaćem terenu sa 2:1 stigavši do druge pobede u ligi. Prethodno je gostima iz Surudlice vođstvo doneo Milan Makarić u 16. minutu, ali su Sremci do kraja meča stigli do preokreta.

Superliga, 5. kolo:

Petak

Voždovac - Javor 2:1 (2:1) (Nikolić 12 penal, Nišić 25 – Petković 10)

Inđija - Radnik 2:1 (1:1) (Rogač 33, Dimitrov 75 – Makarić 16)

Čukarički - Proleter 2:1 (1:0) (Docić 10 p, Šapić 68 – Pejić 74)

Mladost Lučani - Radnički Niš 1:1 (1:1) (Radivojević 17 – Mihajlović 26)

Spartak - Crvena zvezda 2:3 (1:1) (Tufegdžić 6, Dunđerski 80 – Vulić 38, Simić 49, Tomane 85)