ISTORIJSKO VEČE! NOVA ISTANBULSKA DRAMA PRIPALA CRVENIMA: Livepul posle penal ruleta do pehara Superkupa Evrope!
Adrian heroj pobede Liverpula, Foto: EPA/ Sedat Suna

superkup evrope

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 00:13h

Nova istanbulska drama viđena je ovo večeri - u prvom engleskom finalu Superkupa Evrope Liverpul je posle penala savladao Čelsi i došao do prvog pehara u novoj sezoni!

Ovaj meč je bio istorijski po još jednom osnovu, pošto je Francuskinja Stefani Frapar, dobila je priliku da deli pravdu na meču Superkupa, postavši prva žena sudija jedne finalne utakmice.

Liverpul je bolje ušao u utakmicu, stvarao je šanse, imao veći posed, ali je do gola prvi stigao Čelsi. Žoržinjo je započeo akciju, Pulišić je telepatskim pasom spojio sa golom Žirua, koji je matirao Adriana.

To je dalo vetar u leđa izabranicima Frenka Lamparda koji su krenuli u ozbiljne napade, ipak, Plavci nisu uspeli da dođu do gola.

Drugo poluvreme idealno je počelo za Crvene - čim je Bobi Firmino ušao u igru napravio je pometnju u redovima Čelsija. Već u 47. minutu je pokazao koliko znači ekipi Jirgena Klopa. Brazilac je asistirao za Manea, koji je samo ćušnuo loptu u mrežu za izjendačenje.

Dobar fudbal je viđen u nastavku, ali nije bilo golova do 90 minuta, pa je utakmica otišla u produžetak.

Tamo je viđeno potpuno ludilo. Posle sjajne kombinacije Firmina i Manea Liverpul je došđao do preokreta u 95. minutu, a Senegalac se po drugi put na meču upisao u listu strelaca.

Nije se dugo čekalo na odgovor Čelsija, koji je pet minuta kasnije došao do izjednačenja. Stefani Frapar je nakon sumnjivog kontakta Adrijana i Abrahama pokazala na belu tačku ne želeći da se konsultuje sa VAR sobom. Sa bele tačke je bio hladnokrvan Žoržinjo i Plavci su ekspresno poravnali rezultat..

Meč je otišao u penal seriju, u kojoj se Liverpul bolje snašao. Nije bilo odbrana sve do poslednje serije, kada mladi Abraham nije uspeo da savlada Adriana i na taj način je predao pehar Superkupa Evrope u ruke izabranika Jirgena Klopa.

5:4 - BRANIII ADRIJAN!! LIVERPUL OSVAJA SUPERKUP EVROPE! DENI ABRAHAM JE TRAGIČAR.

5:4 - Mo Salah je rutinski matirao Kepu!

4:4 - Emerson je gađao po sredini i pogodio!

4:3 - Arnold je matirao Kepu, koji je bo najbliži do sada!

3:3 - Maunt nije ostavio šansu Adrijanu.

3:2 - Ovo je bilo blizu, ali Origi uz mnogo sreće postiže gol.

2:2 - Ros Barkli veoma snažno šutira i Adrijan ne uspeva da odbrani penal Englezu.

2:1 - Fabinjo hladnokrvno matira Kepu!

1:1 - Žoržinjo rutinski pogađa!

1:0 - Roberto Firmino sigurno izvodi penal! Vodi Liverpul.

Kraj drugog produžetka - gledaćemo penale!

113' - Sjajna parada Adrijana - Maunt je odlično šutirao, ali brani golman Liveprula.

105' - Počeo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka.

104' - Ogromna šansa za Čelsi - obrukao se Abraham u ovoj situaciji.

100' - GOOOL: Žoržinjo je siguran sa bele tačke!

99' - Penal za Čelsi! Veoma sumnjiva situacija, ali Stefani Frapar nije želela da korsti VAR tehnologiju.

95' - GOOOOOL: Sjajna kombinacija Firmina i Mane, koji sjajnim udarcem sa deset metara pogađa metu!!! Vodi Liverpul sa 2:1!

93' - Džo Gomez je prvi zapretio, ali odbranio je Kepa.

Počeo je prvi produžetak.

90' - Idemo u prodžetke. Pobednika evropskog Superkupa odlučiće produžeci.

83' - Drugi put na utakmici Čelsiju je poništen gol. Mejson Maunt se nalazi u ofsajdu prilikom prijema lopte.

79' - Aspilikueta dobija prvi žuti karton na meču.

73' - Kakva šanse za Liverpul, sjajne intervencije Kepe!!! Retko koji golman bi skinuo ovo što je pošlo za rukom golmanu Čelsija. Prvo je odbranio udarac Salaha, da bi u istom napadu skinuo stopostotnu šansu Virdžilu Van Dajku!

60' - Na isteku prvog sata igre se može konstatovati da je Liverpul preuzeo kontrolu nad utakmicom, kao i da je mnogo dobio ulaskom Firmina.

47' - GOOOL:Sjajan početak za Crvene, Sadio Mane dovodi Liverpul do izjednačenja posle dodavanja Firmina.

46' - Jirgen Klop je napravio izmenu. Umesto nevidljivog Oks Čembrlena na terenu je Bobi Firmino.

Poluvreme: Liverpul - Čelsi 0:1

44' - Po primljenom golu su fudbaleri Jirgena Klopa pokušali da se otvore, ali bez uspeha.

36' - GOOOL: Vodi Čelsi sa 1:0! Olivije Žiru je majstorski iskoristio sjajnu loptu Pulišića i matirao je Adrijana.

29' - Uzvratio je Liverpul preko Mane, kome je Kepa odbranio udarac sa pet metara.

24' - Žiru je imao mnogo prostora u šesnaestercu Liverpula, ali je bio okrenut leđima, pa je pokušao makazicama i poslao loptu pored desne stative.

21' - Prečka! Liverpul je sada imao mnogo sreće, pošto je Pedro posle dobrog prodora pogodio prečku

15' - Velika šansa za Liverpul! Mo Salah je bio najbriži u kontri i šutirao inteligentno, ali Kepa je obranio udarac Egipćanina. Bolji je Liverpul u uvodnim minutima meča.

4' - Deluje da je Liverpul oštećen za penal. Posle makazica Manea lopta je u ruku pogodila Aspilikuetu, ali prvi ženski arbitar koji vodi jednu evropsku utakmicu, Stefani Frapar nije pokazala na belu tačku.

21:00 - Utakmica je počela.

20:45 - Poznati su sastavi za večerašnji duel:

Liverpul: Adrijan, Gomez, Matip, Van Dajk, Robertson, Milner, Henderson, Fabinjo, Oks, Salah, Mane.

Čelsi: Kepa, Emerson, Kristensen, Zuma, Aspilikueta, Žoržinjo, Kante, Kovačić, Pedro, Pulišić, Žiru.