DUŠAN KAPITEN TADIĆ: Promašio pa pogodio penale i poslao Ajaks dalje!
Dušan Tadić, Foto: EPA/Olaf Kraak

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Reprezentativac Srbije je u 31. minutu imao šansu da izjednači rezultat pošto je grčki tim poveo u 23. minutu

Ajaks se plasirao u plej-of za Ligu šampiona pobedom nad grčkim PAOK-om sa 3:2.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić mogao je da reši pitanje plasmana svog tima u plej-of za Ligu šampiona protiv PAOK.

Reprezentativac Srbije je u 31. minutu revanš meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona imao šansu da izjednači rezultat pošto je grčki tim poveo u 23. minutu preko Bisevara. Želeo je Tadić da plasira loptu u desni deo golmana Pashalakisa, ali je Grk pročitao njegovu nameru.

Međutim, grčki golman nije bio te sreće u 43. minutu kada je srpski fudbaler ponovo pristupio izvođenju najstrože kazne. Tada je Tadić šutirao u levu stranu gola PAOK-a i izjednačio.

Sve dileme oko pobednika dvomeča holandskog i grčkog tima rešio je srpski fudbaler u 86. minutu kada je, takođe sa penala postigao gol za 3:1 i odveo svoj tim u narednu rundu.

Strelac za Ajaks bio je još Taljafiko u 79. minutu. U četvrtom minutu nadoknade pogodio Bisevar za PAOK i postavio konačnih 3:2.