SITI ŠAMPIONSKI ZAGAZIO U NOVU SEZONU: Sterling za 45 minuta strpao 3 komada! Palasova nula, Totenhem obrnuo Vilu!
Rahim Sterling je postigao het-trik na Sitijevom otvaranju nove sezone Premijer lige, Foto: EPA/Will Oliver

Premijer liga, 1. kolo

Fantastično otvaranje sezone branilaca titule

Šampion je šampionski ugazio u novu sezonu Premijer lige i potrudio se da odmah odjekne jako. Mančester Siti je "petardirao" Vest Hem u gostima 5:0 u svom prvom meču u novoj sezoni.

Raspucao se Rahim Sterling odmah na početku sezone i het-trikom upotpunio silovit start "građana", koji već sada pokazuju da ne žele da prepuste šampionski pehar nikom drugom.

Gabrijel Žesus je postigao prvi pogodak u 25. minutu posle odlično ubačene lopte u šesnaesterac od strane Kajla Vokera. I interesantno, to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

A onda Sterlingova rapsodija u drugih 45 minuta.

Najpre sjajna polukontra, pravovremeno dodavanje De Brujnea za engleskog reprezentativca, a ovaj izlazi kao pobednik iz duela 1 na 1 sa golmanom Vest Hema.

U 72. minutu nova odlična akcija u čijoj je završnici ponovo Sterling, a lopta u mreži "čekićara". Tražili su domaći igrači da se poništi gol zbog ofsajda, ali VAR je pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Nakon toga je Sergio Aguero pogodio iz penala i to tako što je opet posle reakcije iz VAR sobe ponovljeno izvođenje, jer je utvrđeno da je u prvom pokušaju Fabijanski ranije izleteo kad je odbranio udarac Argentincu.

A tačku na sjajno popodne je stavio Sterling svojim trećim golom na meču u prvom minutu sudijske nadoknade.

Iako je prštalo na utakmici Kristal Palasa i Evertona, utakmica je završena bez golova. Srpski fudbaler Luka Milivojević je dobio žuti karton u 55. minutu.

Totenhem se mučio na startu nove sezone pošto je posle preokreta na domaćem terenu savladao Aston Vilu, povratnika u Premijer ligu, sa 3:1. Poveli su gosti u devetom minutu, a Pevci su se probudili u drugom poluvremenu kada su golovima Ndombela i Kejna upisali prve bodove u novoj sezoni engleskog šampionata.

Premijer liga, 1. kolo:

Petak

Liverpul - Norič 4:1 (Hanli 7ag, Salah 18, Van Dajk 28, Origi 42 - Puki 64)

Vest Hem - Mančester Siti 0:5 (Žezus 25, Sterling 51, Sterling 75, 91, Aguero 85pen)

Bornmut - Šefild junajted 1:1 (0:0) (Mefam 62 - Šarp 88)

Barnli - Sauthempton 3:0 (0:0) (Barns 63, 70, Gudmundson 75)

Kristal Palas - Everton 0:0 (0:0)

Votford - Brajton 0:3 (0:1) (Dukur 28ag, Andone 65, Mapaj 77)

Totenhem - Aston Vila 3:1 (0:1) (Ndombele 73, Kejn 86, 90 - Mekgin 9)

Nedelja Lester -Vulverhempton 15.00 Njukasl - Arsenal 15.00 Mančester junajted - Čelsi 17.30