NIJE DUŠAN TADIĆ DOVOLJAN: Ajaks preživeo na Tubi, Mađari iznenadili Dinamo u Zagrebu, APOEL šokiran u svojoj kući
Dušan Tadić, Foto: AP/Antonio Calanni

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Meč je završen bez pobednika, a rezultat od 2:2 više odgovara prvaku Holandije

Objavljeno: 10:49h

Fudbaleri PAOK-a i Ajaksa odigrali su u Solunu prvu utakmicu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Meč je završen bez pobednika, a rezultat od 2:2 više odgovara prvaku Holandije kojem bi kod kuće bio dovoljan i remi bez golova ili 1:1 kako bi se plasirao u plej-of Lige šampiona.

Kapitenski je odigrao srpski reprezentativac Dušan Tadić. Međutim, on nije bio dovoljan pošto je domaćin vodio na poluvremenu. Ajaks je poveo u desetom minutu. Posle slobodnog udarca, Hakim Zijeh je glavom promenio putanju lopte i doveo holandski tim u vođstvo. Domaći su se trgli i izjednačili u 32. minutu golom Čube Akpoma. Sedam minuta kasnije, PAOK je poveo pogotkom Lea Matosa. Remi Ajaksu doneo je iskusni Klas-Jan Huntelar u 52. minutu. Posle duge akcije Holanđana, usledio je šut sa desne strane, golman grčkog tima je odbio loptu, a Holanđanin je sačekao i sa tri metra prosledio u mrežu.

Apoel, za koji nastupa Vujadin Savić, izgubio je na domaćem terenu od azerbejdžanskog Karabaga. Tim iz Azerbejdžana je slavio sa 2:1. Prvi gol viđen je tek u 57. minutu kada je pogodio Mahir Emreli, a na 2:0 povisio je Magaje Guaje u 69. minutu. Jedini gol za kiparski tim postigao je Merkis u petom minutu nadoknade.

Dinamo iz Zagreba nije uspeo da sačuva prednost koju je doneo u 7. minutu Dani Olmo protiv Ferencvaroša. Mađarski šampion je izjednačio u 60. minutu kada je pogodio Siger.