EKSPLOZIJA ANDRIJE PAVLOVIĆA ZA JURIŠ NA LIGU ŠAMPIONA: Vujadin i Apoel uživali u fudbalskoj magiji Srbina!
Pavlović i Savić proslavljaju gol, Foto: Printskrin

kvailifacije za ligu šampiona

Het-trik bivšeg fudbalera Čukaričkog

Objavljeno: 21:53h

Fudbaleri Apoela plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras i u revanšu pobedili Sutjesku.

Apoel je posle 1:0 u prvoj utakmici, u revanšu u Nikoziji pobedio sa 3:0, a sva tri gola dao je srpski fudbaler Andrija Pavlović.

Pojačanje kiparskog prvaka iz bečkog Rapida tresao je mrežu Crnogoraca u 13, 25. i 66. minutu.

Za domaćina su, pored Pavlovića, od starta igrali i Vujadin Savić, koji je nedavno stigao iz Zvezde, i Uroš Matić, brat Nemanje Matića. Savić je zamenjen u 76. minutu.

Dalje je prošao i Seltik, koji je posle 5:0 u prvoj utakmici, rezultatom 2:0 bio bolji od estonskog Kaljua u gostima.

Plasman je ostvario Kluž, koji je igrao 2:2 sa Makabi Tel Avivom u gostima. Prvu utakmicu u Rumuniji je dobio sa 1:0.

Utorak APOEL – Sutjeska 3:0 (1:0) /prvi meč 1:0/ (Pavlović 13, 25, 66)

Makabi Tel Aviv – Kluž 2:2 (1:2) /prvi meč 0:1/ (Blekmen 15, Koen 48 – Kulijo 19, Rondon 42)

Nome Kalju – Seltik 0:2 (0:1) /prvi meč 0:5/ (Kulinic 10 ag, Šved 93)