ZVEZDIN ZALET PRED PUT U FINSKU: Pavkov i Ben odlučili derbi!

2. KOLO LINGLONG SUPERLIGE SRBIJE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:25h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša sa 2:0 u drugom kolu Linglong Superlige Srbije.

Vladan Milojević je napravio nekoliko promena u odnosu na meč sa Helsinkijem, ali je i pored doga srpski šampion upisao tri boda.

Zvezda može mirno na revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Finaca u sredu, gde će braniti stečenu prednost od 2:0.

Početak utakmice na stadionu "Rajko Mitić" prošao je u znaku gostiju. Čumić je šutirao tri puta iz neposredne bizine, ali su udraci mladog Užičanina bili izblokirani.

Zvezda je u nastavku imala kontrolu meča, napadali su crveno-beli, pritiskali rivala, Ben je bio najopsaniji po gol Nišlija, ali je Petrović ostao nesavladan.

Ključan momenat se dogodio u 40. minutu, kada je Nemanja Tomić majstorski proigrao Batrovića, koji je istčao sam ispred Borjana, koga je lopta pogodila u glavu i Zvezda je uspela da se odbrani. Usledila je momentalna kazna srpskog šampiona - Jevtović je idealno centrirao, a Milan Pavkov sa pet metara, glavom, matirao Petrovića.

Crveno-beli su nešto bolje ušli u drugo poluvrmene, nastavio je Ben da muči odbranu Radničkog i konačno je uspeo da pogodi metu u 85. minutu meča, kada je iskrostio odbitak posle udarca Mirka Ivanića.

Srpski šampion se sad nalazi na drugoj poziciji uz isti broj poena kao TSC, ali uz lošiju gol razliku, dok je Radnički sa tri poena na petom mestu.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

85' - GOOOL: Uspeo je El Fardu Ben da se upiše u strelce i na taj način reši pitanje pobednika na ovom meču. Naleteo je na odbitak posle udarca Ivanića i sa pet metara je prosledio loptu u mrežu!

84' - Ponovo preti Ben, ali siguran je Petrović.

81' - Opao je ritam utakmice, bez velikih uzbuđenja u poslednjih desetak minuta.

69 ' - U timu Radničkog Batrovića je zamenio Knežević, a kod crveno-belih umesto Hozea Alberta Kanjasa ušao je Miloš Vulić. Prethodno je Simo Krunić umesto Saše Stojanovića uveo u igru Nermina Haskića.

65' - Nesmotren potez Stevanovića, koji je loptu vratio svom golmanu, a sudija Šegrt opravdano je dosudio indirektan udarac. Ipak, Zvezda nije uspela da iskoristi ovu situaciju.

63' - Prva izmena na meču. Milojević je izveo Veljka Simića, a na terenu je Mirko Ivanić.

60' - Najbolja prilika za Zvezdu u drugom delu, Ben je prošao po strani i šutirao, ali je Petrović sačuvao Nišlije.

50' - Dobar centaršut do druge stative za Miloša Degeneka, povratnik na Marakanu koji u ovoj utakmici igra beka šutirao je pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME: Crvena zvezda - Radnički (N) 1:0

42' - GOOOL: Vodi Crvena zvezda golom Milana Pavkova, koji je sa pet metara glavom smetio loptu u mrežu posle sjajnog centaršuta Jevtovića. 40 sekundi ranije Radnički je imao stopstotnu priliku, ali je Milan Borjan na vreme istrčao i glavom sačuvao mrežu crveno-belih.

32' - Ponovo je Ben bio u šansi, koji je zahvatio volej posle centaršuta Žandera, ali lopta mu je malo prešla preko noge.

23' - Najlepša akcija srpskog šampiona, Pavkov i Ben su dobro kombinovali, a omaleni napadač crveno-belih je šutirao vrlo dobro. Ipak, ostaje 0:0.

18' - Marko Kešelj je na Marakani.

16' - Velika šansa za Čumića, koji je šutirao tri puta iz neposredne bizine, ali su udraci mladog Užičanina bili izblokirani.

13' - Prvi udarac Radničkog ka golu Zvezde, pokušao je Stefan Mihajlović, čiji je udarac završio pored gola Milana Borjana.

6' - Dobar prodor Žandera, koji je fauliran na ivici kaznenog prostora. Šutirao je Pavkov iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla preko gola.

20:00 - Utakmica je počela. Nema mnogo ljudi na stadionu "Rajko Mitić" - negde oko 3 hiljade ljudi posmatra meč između Zvezde i Radničkog.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

19:45 - Crvena zvezda je poslala Erika Jirku i Dejana Melega na pozajmicu u Radnički, ali oni neće igrati na večerašnjem meču, već će duel pratiit sa atletske staze stadiona "Rajko Mitić".

19:30 - Poznati su sastavi za večerašnji duel. Vladan Milojević je napravio nekoliko izmena u odnosu na meč sa finskim šampionom. Očekuje se da će se Degenek naći u ulozi desnog beka, a na terenu će od prvog minuta biti Pankov, Kanjas, Simić, Jevtović i Pavkov. što nije bio slučaj u duelu sa Helsnkijem.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Degenek, Pankov, Babić, Žander – Kanjas, Jovančić – Jevtović, Ben, Simić – Pavkov.

RADNIČKI (4-2-3-1): Petrović – Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević – Todorovski, Bondarenko – Čumić, Tomić, Batrović – Mihajlović