APOEL ISKUSNIJI PENALDŽIJA ZA SUTJESKU: Igrao i Savić, ni Ranđelović ne pomaže Olimpijakosu, ludilo u Ajndhovenu!
Vujadin Savić na meču protiv Sutjeske, Foto: Pritnscreen/Youtube/ExYu Sport

Kvalifikacije za Ligu šampiona

U utorak je odigrano 5 utakmica

Objavljeno: 08:45h

Pet utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona je odigrano u utorak, a osim Kopenhagena, pobede su ostvarili i PSV, APOEL, Dinamo Zagreb, dok je Olimpijakos propustio to da učini.

Bilo je zanimljivo i najuzbudljivije u Ajndhovenu, gde je slavni holandski klub jedva uspeo da savlada Bazel, uprkos tome što je poveo golom Brume.

Međutim, Švajcarci su režirali preokret preko Ajetija i Aldereta.

I onda u poslednja tri minuta utakmice totalna ludnica. Prvo Lamers u 89. minutu izjednačuje, a u trećem minutu sudijske nadoknade Malen donosi kakvu-takvu pobedu PSV-u.

Dinamo iz Zagreba je prema očekivanjima rutinski odradio posao protiv gruzijskog Saburtaloa i već u gostima ostvario trijumf 2:0 golovima Oršića i Petkovića, pa sam mirno može da čeka revanš.

A u Crnoj Gori Sutjeska je pokazala da je još neiskusna za tim kakav je APOEL s obzirom da su očekivanja bila velika nakon uspeha u 1. kolu kada je crnogorski šampion izbacio Slovan iz Bratislave.

Ovog puta prekaljeni igrači kiparskog prvaka nisu dozvolili da im se desi ista stvar i pobedili su golom De Vinćentija sa "bele tačke".

Crnogorci su imali priliku da izbegnu poraz, takođe sa penala posle glupave greške golmana Kiprana, tačnije dve uzastopne glupave greške koje je napravio, ali je Nikolić bio neprecizan.

Valja pomenuti i da je Vujadin Savić odigrao poslednjih pola sata za APOEL.

A Olimpijakos je odigrao samo 0:0 protiv Viktorije u Plzenju.

Za pirejski tim je debitovao Lazar Ranđelović, ali ni on nije doneo ubojitost napadu Grka.

Rezultati prvih mečeva 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona
Rezultati prvih mečeva 2. kola kvalifikacija za Ligu šampionafoto: Printscreen/flashscore.com