ZVEZDA RUTINSKI ZAPOČELA ODBRANU TITULE: Jovičićeva bomba, Ben i crveni karton uništili Javorov povratak u elitu!
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Javora, Foto: Starsport©

1. KOLO linglong SUPERLIGE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog

Crvena zvezda je na idealan način počela odbranu titule - pobedom nad povratnikom u elitu Javorom od 2:0 (2:0).

Oba pogotka viđena su u drugom delu prvog poluvremena. Strelac prvog je u 28. minutu na magičan način bio Branko Jovičić na asistenciju Marka Marina. Poklopio je loptu sa 16 metara pravo u rašlje.

Drugi je bio delo El Fardua Bena sa bele tačke u 45. minutu, a upravo nad njim je i napravljen jedanaesterac, kada je Boban Đerić dobio i drugi žuti karton, te automatski zaslužio isključenje.

U drugom poluvremenu crveno-beli su spustili gas, Milojević nije želeo ništa da rizikuje, posebno sa Žanderom Santanom, koji se pokazao kao sjajno pojačanje na levom beku, ali se sredinom drugog dela igre požalio na grčeve, pa ga je zamenio Veljko Simić.

Narednog vikenda Javor dočekuje Partizan, dok će crveno-beli pre drugog kola Linglong Superlige igrati na marakani sa Helsinkijem u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sva dešavanja sa meča možete pratiti uz lajv-blog na Espreso.co.rs...

71' Odličnu partiju pružio je Žander Santana u dosadašnjem toku meča. Zvezda lagano čuva prednost, spuštena je noga s gasa, ali se lopta gotovo sve vreme nalazi kod igrača u crveno-belim dresovima.

55' Crveno-beli bolji u drugom delu, ali za sada nema konkretnog učinka. Centrirao je Marin, lopta stigla do Bena, ali je od svega bio samo korner.

46' Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME! Zvezda zasluženo vodi sa 2:0. Javor će imati veliki problem da izbegne blamažu na ovom meču, jer je ostao i sa igračem manje krajem poluvremena kada je Boban Đerić dobio drugi žuti karton.

45' GOOOOOOOOOOOL! El Fardu Ben, iako je nad njim napravljen penal, ga je i izveo i bio je precizan.

43' Mirko Ivanić je dodao odličan pas do El Fardua Bena, koji je izašao sam ispred golmana, ali ga je Đerić oborio sa leđa. Bio je to njegov drugi žuti karton, dakle isključenje, a pritom i penal za Zvezdu.

37' Pokušao je El Fardu Ben posle prodora po desnoj strani, zaobišao je golmana, ali šutirao u stilu Miloša Krasića na Svetskom prvenstvu 2010. protiv Australije - pored gola.

28' KAKAV GOOOOOOOOL! Branko Jovičić je poslao projektil u mrežu golmana Nemanje Jevrića. Bio je to šut sa 16 metara iz prve, posle uigrane akcije iz slobodnog udarca. Asistent je bio majstor sa loptom Marko Marin. Interesantno, bio je ovo prvi Zvezdin šut u okvir gola.

Pogledajte taj detalj na usporenom snimku sa novog semafora:

25' U poslednjih desetak minuta preti se isključivo iz prekida, nismo videli nijedan lepši potez u igri.

17' Žander Santana je demonstrirao odličan centaršut iskosa levicom, ali Pavkovljev šut glavom nije bio ni dovoljno jak, a ni precizan.

11' Javor je par puta zapretio iz kontranapada, ali Zvezda je, standardno, ta koja ima više lopte u nogama. Ivanjičani su imali priliku i posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je šut Petkovića odbranio Milan Borjan. Bila je velika gužva u petercu crveno-belih, pa je fudbaler tima iz Ivanjice loptu zahvatio samo kolenom.

8' Đerić je uputio prvi udarac ka golu Crvene zvezde, Borjan je uhvatio loptu

6' Velika šansa za Crvenu zvezdu. Marin je odlično predriblao Amanovića, poslao oštru loptu na drugu stativu, ali Pavkov nije uspeo da je stigne.

1' Meč je počeo! Na Marakani je novi semafor.