HLADAN TUŠ ZA ZVEZDINOG RIVALA: Kiks Helsinkija pred gostovanje u Beogradu!
FK Helsinki, Foto: Printscreen/Youtube/Other Football

ISPUŠTAJU PRVO MESTO

Loša partija u derbiju finske lige

Zvezdin naredni rival u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Helsinki, koji u sredu gostuje na Marakani, propustio je šansu da se popne na prvo mesto finske lige.

Ekipa iz glavnog grada ove zemlje je igrala duel nacionalnog prvenstva. Gostovala je Ilves Tampereu u borbi za prvo mesto i odigrala nerešeno - 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u 55. minutu 29-godišnji napadač Riku Riski postigao vodeći gol.

Riski je tako samo potvrdio golgetersku formu, pošto je bio dvostruki strelac u remiju sa Torshavnom u prethodnom kolu kvalifikacija za elitno UEFA takmičenje. I kada se činilo da će gosti izvući pobedu, usledio je hladan tuš. Sa bele tačke precizan je bio Lauri Ala-Milimaki u 93. minutu.

Helsinki je igrao u sastavu: Rudakov – Alho, Rafinja, Obilor, O’Šonesi – Dalstrem, Para, Kairinen – Riski, Pelvas, Mensah.