ALŽIR VLADA AFRIKOM: Dosadno finale rešeno jednim šutem, a pogledajte zašto je slavio i Pariz!
Trofej posle 29 godina za Alžir, Foto: AP

kup afričkih nacija, finale

Senegal na kraju meča imao preko 10 šuteva ka golu protivnika, dok je Alžir ostao na jednom jedinom

Fudbalska reprezentacija Alžira u finalu Kupa afričkih nacija pobedila je Senegal i po drugi put u istoriji osvojila trofej.

Alžirci su savladali Senegalce sa minimalnih 1:0 i na taj način uspeli da osvoje prvi trofej posle 1990. godine.

Na samom početku utakmice viđen je prvi i jedini gol. Bunedža je šutira i prevario golmana Senegala za vođstvo.

Do kraja poluvremena nije viđena nijedna šansa, a Senegal je sve vreme napadao, međutim bez uspeha.

I drugo poluvreme počelo je u istom ritmu i tako se igralo sve do 60. minuta.Tada je defanzivac Alžira Gediura igrao rukom u kaznenom prostoru svoje ekipe, a kamerunski sudija pokazao je na belu tačku. Ipak, zahvaljujući VAR-u, odluka je promenjena.

Senegal na kraju meča imao preko 10 šuteva ka golu protivnika, dok je Alžir ostao na jednom jedinom. Ovom pobedom šampion Afrike je trijumfovao na svih sedam mečeva na prvenstvu, od kojih je samo jedan došao posle penala.

Krenulo je slavlje po celom Alžiru, a zanimljivo da su se i Alžirci u Parizu okupili ispred trijumfalne kapije kako bi proslavili istorijski uspeh njihove države.

Podsetimo, mnogo Francuza vuče alžirsko poreklo, a najpoznatiji je svakako Zinedin Zidan.