PARTIZAN DOBIO SENZACIONALNOG PROTIVNIKA: Iznenađenje u Škotskoj, crno-beli idu u Vels!
Konahs je protivnik Partizana u 2. kolu kvalifikacija, Foto: Printscreen/youtube/Europa League

Kvalifikacije za Ligu evrope

Velški klub je napravio veliki preokret u revanšu u gostima i izbacio Kilmarnok

Velšani su priredili senzaciju u Škotskoj i oni će biti protivnik Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Konahs iz Velsa je iznenađujuće pobedio Kilmarnok u revanšu 2:0 i tim rezultatom ostvario neverovatan uspeh plasiravši se u narednu rundu, iako su prvi meč izgubili kod kuće 2:1.

I dok su svi očekivali putovanje srpskih crno-belih naredne nedelje za Škotsku, oni će leteti na Ostrvo, ali na onaj njegov južniji deo, u Vels.

Posle 0:0 na poluvremenu, krenuli su Velšani na sve ili ništa i u 50. minutu preko Morisa stigli do gola koji im je donosio prolazak u drugu rundu.

Posao im je bio znatno olakšan nakon što je Findlej u 78. minutu dobio direktan crveni karton, da bi vođstvo duplirao Vajld u 80. minutu i tako doveo na korak do velikog uspeha Velšane.

Na kraju su malo i strepeli kada je Vignal dobio drugi žuti karton, pa su oba tima ostala sa po desetoricom igrača na terenu, ali Kilmarnok to nije iskoristio da izbori makar produžetke.

Partizan će 25. jula igrati prvi meč u Velsu, a revanš u Humskoj je na programu 1. avgusta.