ZVEZDA PRESKOČILA SUDUVU: Sa igračem manje i nedosuđenim penalom, srpski šampion pobedio i leti u Finsku!

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:17h

Crvena zvezda se plasirala u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad Suduvom 2:1 u revanš meču na stadionu "Rajko Mitić".

Šampion Srbije će u narednoj rundi igrati protiv Helsinkija koji je izbacio Toršavn sa Farskih ostrva.

Daleko bolju igru su prikazali crveno-beli u revanšu nego pre sedam dana u Marijupolju i zasluženo slavili, iako su igrali čak 30 minuta sa igračem manje.

Mogli su da pobede ubedljivije, da ne kažemo morali su ranije da završe sav posao, pogodili su dve prečke, a sudija je pogrešno procenio i propustio da svira čist penal nad Filipom Stojkovićem.

Ipak, rani golovi Boaćija i Marina doneli su miran meč domaćinu već posle pola sata igre.

Da bude neizvesno je zasluga Marka Gobeljića koji je neopreznim startom za zatvor slomio nogu Slavickasu i zaradio direktan crveni karton, ali uprkos tome Zvezda je stvorila nekoliko šansi preko Ivanića, Bena i Boaćija.

Valja pomenuti i da su gosti pogodili okvir gola u samoj završnici, pre nego što je Topčagiću uspeo da ugura loptu u mrežu u dubokoj sudijskoj nadoknadi i tako postigne počasni pogodak za Litvance.

Kao što rekosmo, 23. jula crveno-beli će igrati prvi meč 2. kola protiv Helsinkija na svom terenu, a revanš će biti sedam dana kasnije u Finskoj.

1 / 59 Foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

90+6. minut - Kraj utakmice! Crvena zvezda je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

90+4. minut - GOOOL! Igrači Suduve su sada uspeli da uguraju loptu u mrežu. Topčagić je posle odbrane Borjana uspeo da ćušne loptu u gol.

84. minut - PREČKA! Sada sreća na strani igrača Crvene zvezde posle udarca glavom napadača Suduve.

83. minut - Ponovo igrači Zvezde traže penal. Pao je sada Ben posle duela sa Jankauskasom u kaznenom prostoru Suduve, ali sudija se ni sada nije oglasio što je izazvalo oštre proteste navijača.

77. minut - Tražili su igrači Zvezde i navijači sada jedanaesterac, ali sudija je ostao nem. Bio je u gol prilici posle sjajnog kontranapada Filip Stojković, koji je pao posle duela sa igračem Suduve u kaznenom prostoru, ali se sudija nije oglasio.

68. minut - Mogao je sad Mirko Ivanić da reši sve. Solo prodor mu je doneo 1 na 1 sa golmanom Suduve, ali je Kardum izašao kao pobednik.

60. minut - CRVENI KARTON ZA GOBELJIĆA! Jezivi i neoprezan start defanzivca Zvezde nad Slabickasom, slomio mu je nogu i zasluženo isključenje za igrača crveno-belih!

Marko Gobeljić je slomio nogu igraču Suduve
Marko Gobeljić je slomio nogu igraču Suduvefoto: Espreso

59. minut - Pokušaj Rodića iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi daleko preko gola.

48. minut - Nova šansa za Boaćija, ponovo je za malo bio neprecizan. Lopta je proletela pored stative posle njegovog udarca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

38. minut - PREČKA! Uh, sreća sada uz igrače Suduve posle sjajnog prodora i udarca Boaćija, šteta što je za malo bio neprecizan.

29. minut - GOOOL! Crvena zvezda želi da do kraja poluvremena reši sve oko prolaza dalje! Razigrao se El Fardu Ben, opet dodaje odlično do Boaćija, a napadač nesebično upošljava Marka Marina koji lagano plasira loptu u mrežu.

16. minut - Opasnost pred golom Milana Borjana. Ponovo je Slavickas ostao potpuno sam na levom boku, uspeo da uputi solidan centaršut, ali se Gotal uspeo da prebaci gol kada je uklizao da dođe do te lopte.

12. minut - Crvena zvezda je rano postigla gol i to joj daje dovoljno prostora u igri da može da bude opuštenija i staloženija, što se po stanju na terenu i da primetiti.

4. minut - GOOOL! Proradio je Ričmond Boaći. Fantastičan pogodak već u ranoj fazi napadača iz Gane za trans navijača.

20.45 - Počela je utakmica! Delije su odmah napravile spektakularnu koreografiju!

20.42 - Stadion je skoro popunjen, a specijalni gosti su srednjoškolci sa Kosova.

1 / 3 Foto: Espreso

20.32 - Na Marakanu je stigao i bivši napadač Crvene zvezde Nikola Žigić.

1 / 2 Foto: Espreso

20.25 - Veliki broj navijača polako pristiže na Marakanu.

1 / 8 Foto: Espreso

20.15 - Na Marakanu si došli i pioniri vaterpolo kluba iz Duizburga koje predvodi trener u Zvezdinom dresu.

1 / 6 Foto: Espreso

19.40 - Poznati su sastavi dva tima, a trener Zvezde je odlučio da i Kanjas i Tomane ne budu ni na klupi za ovu utakmicu.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Babić, Milunović, Rodić - Jovičić - Ben, Jovančić, Ivanić, Marin - Boaći.

Suduva: Kardum - Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas - Golubickas, Čađenović, Verbickas - Gotal, Topčagić.