JUNAJTED RAZBIO LIVERPUL: Najveći engleski derbi obeležile golčine Bentekea i Marsijala! (VIDEO)

ENGLESKA PREMIJER LIGA

Veliki derbi Premijer lige zasluženo pripao domaćinu, ali su čitavu utakmicu obeležili fenomenalni golovi
Objavljeno: 13:35h

U najvećem engleskom derbiju Mančester junajted je nastavio da dominira u duelima sa Liverpulom četvrtim uzastopnim trijumfom u međusobnim susretima sa velikim rivalom 3:1. NIJE POMOGLA MATIĆEVA BOMBA: Rezervista Evertona het-trikom razbio šampiona! (VIDEO) Luj van Gal je uspeo da sačuva svoju fotelju na "Old Trafordu" pošto je prekinuo niz od nekoliko loših rezultata, a i rešio problem neefikasnosti ekipe i to u okršaju na najvećim protivnikom kome su naneli drugi uzastopni poraz u Premijer ligi. Posle 0:0 u prvom poluvremenu "crveni đavoli" su u idealnom trenutku načeli gostujuću ekipu, na samom startu drugog dela meča posle odlične i uigrane kombinacije na prekidu. Huan Mata je umesto centaršut samo poslao loptu na ivicu šesnaesterca do usamljenog Blinda koji je natrčao na nju i zakucao je u mrežu. U 70. minutu Gomez je srušio u svom šesnaestercu Ereru, a arbitar je pokazao na belu tačku, odakle je igrač nad kojim je napravljen prekršaj duplirao prednost domaćina. Nadu u moguće izbegavanje poraza Liverpulu je doneo Benteke u 84. minutu brutalnim golom iz makazica, ali je sve to raspršio samo 120 sekundi kasnije debitant Marsijal koji je promešao celokupnu odbranu "crvenih" i matirao Minjolea opravdavši time epitet najskupljeg pojačanja u istoriji Junajteda. Mančester junajted - Liverpul 3:1 (Blind 49, Erera 70p, Marsijal 86 - Benteke 84) Mančester junajted: De Hea, Darmijan, Smoling, Blind, Šo, Kerik (Šnajderlin), Švajnštajger, Mata (Kerik), Erera, Depaj (Jang), Felaini. Liverpul: Minjole, Gomez, Lovren, Škrtel, Klajn, Čan, Leiva (Moreno), Milner, Ings (Oriđi),Firmino (Ajb), Benteke. Premijer liga, 5. kolo: Subota Everton - Čelsi 3:1 (Nejsmit 17,21,82 - Matić 36) Arsenal - Stouk 2:0 (Volkot 31, Žiru 85) Kristal Palas - Mančester Siti 0:1 (Iheanaho 90) Norič - Bornmut 3:1 (Džerom 35, Hulahan 52, Žarvis 62 - Kuk 81) Votford - Svonsi 1:0 (Igalo 59) VBA - Sautempton 0:0 Mančester junajted - Liverpul 3:1 (Blind 49, Erera 70p, Marsijal 86 - Benteke 84) Nedelja: Sanderlend - Totenhem 14.30 Lester - Aston Vila 17.00 Ponedeljak Vest Hem - Njukasl 21.00