BRAZIL ŠAMPION KOPA AMERIKA: Gabrijel Žesus asistirao, dao gol, pa dobio crveni!
Brazilci su po deveti put osvojili Kopa Amerika, Foto: AP

Kopa Amerika

Domaćini su opravdali na kraju ulogu prvih favorita

Objavljeno: 08:55h

Brazil je šampion Južne Amerike posle 12 godina!

Po deveti put u istoriji "selesao" je osvojio Kopa Amerika, pošto je u finalu savladao Peru 3:1. Na čuvenoj "Marakani", koja je bila krcata, u centru pažnje bio je Gabrijel Žesus, asistent kod gola Evertona u 15. minutu, strelac u 45+3. minutu, a zatim je i isključen u 70. minutu.

U strelce se upisao i Rišarlison u 90. minutu iz penala, dok je jedini pogodak za Peru postigao Paolo Gerero, takođe sa bele tačke, u 44. minutu. Brazil je peti put bio domaćin kontinentalnog šampionata i svaki put je osvojio trofej. Ovaj trijumf je prvi posle 12 godina za selekciju selektora Titea, a ostvaren je bez prve zvezde Nejmara, koji nije igrao zbog povrede.