Stadion je zanemeo u 14. minutu: Holanđani i Francuzi igrali u čast velikog Krojfa! (VIDEO)

Sve je bilo posvećeno njemu

Prijateljski duel "lala" i "trikolora" je poslužio kao vrsta omaža legendarnom holandskom fudbaleru koji je preminuo u četvrtak
Objavljeno: 17:22h

Izuzetno emotivno je bilo na Amsterdam areni u petak uveče, gde su snage ukrstile Holandija i Francuska u okviru prijateljske utakmice koja je protekla u znaku sećanja na preminulu legendu svetskog fudbala Johana Krojfa. Gosti su slavili u uzbudljivom meču 3:2. Ceo svet se danas oprašta od osobe koja je promenila moderan fudbal! (FOTO) (VIDEO) (GIF) Pre početka meča su maskote obe reprezentacije zabavljale gledaoce noseći na dres sa brojem 14 u čast "letećeg Holanđanina". Džajić o Krojfu: Bili smo baš dobri, bio je tvrdoglav i voleo je da zapali cigaru u poluvremenu! Antoan Grizman je doneo prednost "galskim petlovima u 6. minut sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca, a mali šok za navijače "oranjea" stigao je u 13. kada je Olivije Žiru duplirao prednost, a svoj gol je posvetio upravo Krojfu pogledom ka nebu i podizanjem ruku.

Navijači Holandije su na tribini razvili šetalicu na kojoj je bio legendarni Krojf u dresu nacionalnog tima
preko De Jonga koji smanjuje zaostatak, a onda Ibrahim Afelaj trese mrežu "trikolora" za izjednačenje otrčao do kamere i prstima pokazao broj 14