ŠPANIJA FURIOZNO DO FINALA EVROPSKOG PRVENSTVA: Dinamov klinac i ekipa zgazili Francuze!

ep za mlade

Nemačka i Španja će se boriti za pehar

Furiozno do finala! Fudbalska reprezentacija Španije je pobedila Francusku u drugom polufinalnom duelu na Prvenstvu Evrope za mlade sa 4:1!

Španci su do trijumfa došli ubedljivo, ali nakon preokreta pošto su Francuzi poveli u 16. minutu golom koji je sa bele tačke postigao Žan - Filip Mateta.

Crvena furija je do izjednačenja došla u 28. minutu, kada je Mark Roka lepim golom matirao francuskog golmana. Ojarazabala je sa bele tačke doveo Španiju u vođstvo, da bi u drugom poluvemenu nastala prava kanonada.

Već u 47. minutu Španija dolazi do dva gola razlike. Ovoga puta egzekutor je bio vezni igrač Dinama iz Zagreba Dani Olmo.

Nije se Španija ni tu zaustavila pa je dobra, napadačka igra krunisana novim golom koji u 67. minutu postiže Borha Majoral.

Veliko finale biće odigrano u nedelju, 30. juna, a početak meča zakazan je za 20:45.