POBEDA ZA SRBIJU: Danska obradovala Orliće pred meč sa Nemačkom!
Austrija pobedila za Srbiju, Foto: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

ep za mlade

Odlične vesti stižu iz Italije

Objavljeno: 20:49h

Mlada fudbalska reprezentacija Danske pobedila je danas Austriju s 3:1 u drugom kolu Grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine u Italiji.

Danska je ovom pobedom ostala u trci za plasman u polufinale šampionata Evrope, pošto posle dve utakmice ima tri boda, koliko imaju Austrija i Nemačka koja ima utakmicu manje i večeras od 21.00 igra protiv Srbije.

Danci su poveli pogotkom Joakim Maehle u 33. minutu, da bi Austrija izjednačila preko Filipa Linharta u 47.- Austrija je u 71. minutu imala idealnu priliku da dodje do preokreta, ali Kristof Baumgartner nije iskoristio jedanaesterac.

Danci su to kaznili i došli do drugog gola, a strelac je ponovo bio Maehle u 77. minutu, dok je konačan rezultat postavio Andreas Skov Olsen u trećem minutu sudijske nadokande vremena.