NI PRLE NI TIHI IM NE BI POMOGLI: Nemačka ponizila Srbiju u Trstu! Orlići se obrukali, ništa od polufinala EP!
Čekamo da Luka Jović proradi, Foto: EPA/Franco Debernardi

ep za igrače do 21 godine

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv blogu

Objavljeno: 16:17h

Orlići su ponovo razočarali, a Panceri su održali fudbalski čas izabranicima Gorana Đorovića i ugaslili im san o polufinalnu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine i plasmana na Olimpijske igre u Tokiju. Nemačka - Srbija 6:1!

Naši momci nisu pokazali ništa, delovali su kao mala deca u odnosu na sjajno organizovan tim Nemačke, koji je opravdao epitet šampiona.

Od početka utakmice Panceri su nametnuli svoj stil, pasom su gradili igru i polako pritiskali Srbiju. U 15. minutu meča incijativa im se isplatila, pošto je Eztunali odlično proigrao Rihtera, koji je pobegao Babiću i elegantno pogodio za vođstvo.

Tačno petnaest minuta kasnije Nemačka je duplirala prednsot, prelepu timsku akciju Pancera golom je krunisao Valdšmit. Fudbaler Frajburga se ubrzo ponovo upisao u listu strelaca, fenomenalno je istrčao kontru, posramio Babića i efektno zatresao mrežu za nedostižnih 3:0.

Srbija je delovala bespomoćno, što potvrđuje podatak da smo šutnuli ka golu protivnika tek u 53. minutu. Luka Jović je pokušao, ali Nibel je zaustavio udarac.

U nastavku ista slika kao i u prvom poluvremenu. Prvo je Daud u 69. minutu golom sa distance matirao Radunovića, da bi deset minuta kasnije Valdšmit postigao svoj treći gol na meču.

Utešan pogodak za Srbiju postigao je Andrija Živković sa bele tačke u 83. minutu.

Nemcima je pobedu ukrasio Majer, prelepim pogotkom na isteku 92. minuta.

Veliko razočaranje, veoma bolan poraz i pokazatelj da smo kilometrima daleko od nemačkog fudbala. Orlići su pokazali da su možda zreli za A tim, oni su nas bar navikli na brukanje...

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv blogu:

83. minut - GOOL: Andrija Živković je materializovao jedanaesterac. Prvi gol za Srbiju na ovom prvenstvu.

82. minut - Penal za Srbiju. Daud je oborio Ranđelovića i sudija je opravdano pokazao na belu tačku.

79. minut - GOOOL: Katastrofa... Nemačka je postigla peti gol na meču, Valdšmit postiže treći gol na meču. Srbija deluje kao amaterski tim u odnosu na Pancere.

70. minut - Joveljić menja Jovića, ali deluje da nama nema pomoći na ovom meču.

69. minut - GOOOL: Panceri su povećali prednost, Daud je šutem sa ivice kaznenog prostora matirao Radunovića.

63. minut - Stopostotna šansa za Nemačku. Amiri je šutirao sa pet metara, ali je Radunović sjajno reagovao.

53. minut - Prvi udarac naše reprezentacije na meču. Luka Jović je šutirao, ali Nibel je uspeo da zaustavi udarac napadača Real Madrida.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Đorović je napravio jednu izmenu. Umesto Pantića na terenu je Ranđelović.

POLUVREME: Srbija - Nemačka 3:0. Očajna igra naših reprezentativaca, dok Nemačka demonstrira silu u prvih 45 minuta. Jedino čudo može da nam pomogne.

44. minut - Žuti karton za Račića zbog prigovora.

42. minut - Imali smo sreće.... Panceri su pogodili prečku. Očajna igra Orlića u Trstu.

37. minut - GOOOOL: Srbija pred katastrofom! Nemačka je postigla novi pogodak. Valdšmit je fenomenalno istrčao kontru i postigao prelep gol za 3:0. Babić je kod ove situacije ispao smešan...

30. minut - GOOL: Nemačka vodi sa 2:0. Sjajnu akciju Pancera golom je krunisao Valdšmit za ubedljivu prednost. Izabranici Gorana Đorovića za pola sata igre nisu uspeli da upute nijedan šut ka golu protivnika.

22. minut - Bilo je opasno po gol Srbije, posle gužve u šesnaestercu Nemci su imali nekoliko pokušaja, ali Radunović je izašao kao pobednik.

15. minut - GOOL: Nemačka vodi sa 1:0. Eztunali je odlično proigrao Rihtera, koji je pobegao Babiću i elegantno pogodio za vođstvo Pancera.

12. minut - Orlići imaju dobru podršku na tribinama. Naši navijači skandiraju "Hoćemo pobedu" i "Kosovo je Srbija".

9. minut - Prvi udarac na meču. Nemačka je zapretila preko Nojhausa, koji je snažno šutirao sa distance.

8. minut - Nemačka ima terensku inicijativu, dok su se naši momci orjentisali na kontranapade. Za sada nije bilo većih prilika na meču.

21:00 - Utakmica je počela.

20:45 - Pogledajte kadrove pred početak meča.

20:30 - Odlična uvertira za naše momke. Danska je pobedila Austriju i ostavila nas u igri za polufinale Evropsko prvenstva.

20:00 - Poznati su sastavi za večerašnji duel u Trstu.

NEMAČKA (4-1-3-2): Nibel - Klosterman, Baumgartl, Ta, Henriks - Egeštajn. Eztunali, Daud, Nojhaus - Valdšmit, Rihter.

SRBIJA (4-3-3): Radunović - Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac - Račić, Pantić, Lukić - Živković, Radonjić, Jović.