DEBAKL SRBIJE NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Austrijanci razbili Orlove, ali svi će pričati o strašnoj povredi!
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: Rts/Printscreen

EP ZA MLADE

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz naš lajv-blog...

Užasan početak za Srbiju na Evropskom prvenstvu za mlade u Italiji i San Marinu.

Austrija je u prvom meču naše grupe slavila sa 2:0 (1:0) nad izabranicima Gorana Đorovića i na taj način napravila veliki korak ka drugoj fazi takmičenja (samo prvoplasirane ekipe i najbolja drugoplasirana idu u polufinale), a Orliće odaljila od cilja.

Pogotke su postigli Hanes Volf sredinom prvog poluvremena i Saša Horvat sredinom drugog, ali tada je Srbija već imala igrača manje.

Zbog katastrofalnog starta isključen je Vukašin Jovanović, a sa polomljenom potkolenicom ostao je strelac prvog gola za Austrijance. Start nije bio nameran, ali je epilog bio stravičan i srpski fudbaler je zasluženo isključen.

Na drugom meču u ovoj grupi u kasnijem terminu se sastaju Belgija i Danska.

KRAJ!

89' Sada je šansu za 3:0 propustio Ljubić.

84' Lagano Austrijanci sada privode meč kraju...

78' GOL! Austrija vodi sa 2:0, iz slobodnog udarca je strelac bio Saša Horvat.

74' Nova katastrofa za srpski tim koji sada ostaje sa desetoricom na terenu. Duel Jovanovića i Volfa, sudija je prekinuo akciju Srbije. Volf se teško povredio posle starta srpskog igrača, a posle pregledanja VAR sudija iz Švedske je isključio Vukašina Jovanovića! Čist crveni karton, Volfu je slomljena noga.

71' Radonjić je sada propustio ogromnu šansu za reprezentaciju Srbije. Promašio je prazan gol. Jeste lopta bila malo brža i teška, ali ovo je moralo da uđe u mrežu.

64' Nova bravura našeg golmana. Šta je sve dečko poskidao, da nije njega već bismo bili u mnogo ozbiljnijem zaostatku.

62' Dve fenomenalne odbrane Borisa Radunovića. Na kraju, sudija je svirao ofsajd.

Boris Radunović
Boris Radunović foto: Saša Pavlić Koky

58' Dve izmene u ekipi Srbije. Uroš Račić je ušao umesto Erhana Mašovića, Lazar Ranđelović umesto Danila Pantića.

51' Kontranapad za Austriju, Horvat je ušao u šansu, ali je odbranio Boris Radunović.

49' Prvi korner za Srbiju! Živković je centrirao, lopta preskočila sve igrače, došla do Radonjića, koji je divno centrirao za Jovića, a ovaj pogodio prečku glavom. Prva velika šansa za naš nacionalni tim.

POLUVREME! Potpuno zaslužena prednost Austrijanaca, Srbija je odigrala katastrofalno za sada, iako na papiru ima značajno jači i skuplji tim. Luka Jović potpuno nevidljiv, ali za to su prvenstveno krivi naši kreativci koji nisu iskreirali nijednu zrelu šansu. Ukoliko ostane ovako, Orlići će veoma teško do drugog kruga.

45'+2 - Povukao je kontranapad Luka Jović, dodao do Radonjića, ali se ovaj baš nije snašao. Samo aut za Austriju i bio je to poslednji detalj iz prvog poluvremena.

43' Imala je Srbija priliku, Danilo Pantić je centrirao iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ali je fudbaler Čelsija to uradio na poprilično loš način. Čim vam ovo pišemo, jasno je koliko smo bezopasni po gol Austrijanaca, koji više nego lagano čuvaju prednost...

37' GOL! Austrija vodi sa 1:0, čist gol, iako su ga arbitri prvobitno poništili zbog ofsajda. Horvat je pogodio stativu, na loptu je natrčao Hanes Volf, i smestio je u praznu mrežu u stilu Pipa Inzagija. Iskreno, ne znamo kako je sudija mogao da pomisli da je ovo ofsajd, pošto je falilo bar tri metra da bi se tako nešto sviralo.

36' Prvi kakav-takav šut Srbije, probao je Jović glavom, ali je lopta otišla pored gola.

34' Sevnula je kontra Srbije, Andrija Živković ju je povukao, ali nije uspeo da uposli saigrače u završnici. Šteta, imali smo mnogo prostora i tri veoma brza napadača u navali.

Radonjić i Živković
Radonjić i Živković foto: Starsport©

27' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Linart, kapiten Austrije.

26' Živković je centrirao ka Erhanu Mašoviću, ali ovaj nije uspeo da šutne loptu. I dalje nemamo nijedan šut...

19' Prvi šut na utakmici, nažalost, imali su Austrijanci. Šutirao je momak sa brojem 19 Hanes Volf.

9' Nažalost, Austrijanci su u poslednjih pet minuta preuzeli terensku inicijativu, ali videćemo mogu li Orlići da zaprete iz kontranapada, bar dok opet ne preuzmu inicijativu.

5' Početno opipavanje snaga, niko za sada nije pokazao ništa specijalno.

2' Na početku meča Srbija pokušava da iskreira iz poslednje linije, a Austrija igra poprilično opasan i visok presing.

1' Utakmica je počela! Napred, Orlovi!!! Austrija je prva izvela loptu sa centra.

18.24 - Skoro sve je spremno za početak meča!

18.17 - Ono što je jasno kada se pogleda u sastave je činjenica da Austrijanci igraju gotovo istu formaciju kao naša reprezentacija, a valja naglasiti i da su pobedili Francuze sa 3:1 u pripremnom periodu. Međutim, to možda ništa neće morati da znači.

17.51 - Poznati su i sastavi oba tima.

Srbija: Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Živković, Radonjić, Jović. Selektor: Goran Đorović.

Austrija: A. Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Lajnhart, Ljubić – Horvat, K. Šlager, Volf – Honsak. Selektor: Verner Gregorič.

Kao što možemo da vidimo, Srbija je prava sila na ovom nivou, bar po imenima, a nadamo se da će to pokazati i igrom!