KRENUO KOPA AMERIKA: Posle 60 godina plavo-beli Brazil nije zadovoljio navijače, ali je pobedio na otvaranju!
Fudbaleri Brazila pobedili su na otvaranju Kopa Amerika, Foto: EPA/Paulo Whitaker

Kutinjo 2 puta u mrežu

Bolivija je ipak bila preslab protivnik domaćinu

Objavljeno: 09:35h

Novo izdanje Kopa Amerika je krenulo, a Brazil je na otvaranju bio ubedljiv protiv Bolivije 3:0.

U istorijskom meču zbog legendarne plavo-bele opreme koju je "selesao" nosio prvi put posle 60 godina, domaćin je odigrao onoliko koliko mu je bilo potrebno da zabeleži trijumf.

Iako rezultat deluje ubedljivo, igra nije bila takva i navijači su bili itekako nezadovoljni, posebno u prvom poluvremenu koje je bilo završeno bez golova.

Čuli su se i sporadični zvižduci tokom tog dela meča na prepunom "Morumbiju" u Sao Paolu, jer jednostavno brazilski tim, lišen povređenog Nejmara, nije delovao kao ekipa koja je naoštrena da napadne titulu.

Mučenje je prekinula intervencija VAR-a na osnovu koje je dosuđen jedanaesterac za Brazil, a precizan sa bele tačke je bio Kutinjo, koji je tako načeo goste.

Tri minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost, a konačan rezultat je postavio momak po imenu Everton, koga mnogi smatraju budućom velikom brazilskom zvezdom.