LUDNICA U BUGARSKOJ: Kosovo ostvarilo važnu pobedu u 95. minutu! Španija zgazila Švedsku, Luksemburg primio samo 1!
Navijači Kosova, Foto: AP

kvalifikacije, 4. kolo

Objavljeno: 17:00h

Odigrane su prve utakmice 3. kola kvalifikacija za EURO 2020. Zabeleženo je nekoliko iznenađenja u ovom kolu.

Ukrajina se minimalnom pobedom izdvojila na poziciji broj jedan u grupi B, Jaremčuk je već u šestom minutu postigao gol za nova tri boda.

Češka je razbila Crnu Goru koja je bez selektora sa 3:0, dok je tzv. Kosovo šokiralo i Bugarsku pobedom na gostovanju 2:3 i to u 90. minutu golom Rašanija. Utakmica je produžena još sedam minuta, ali Bugari nisu uspeli da izjednače.

Španija je tek u drugom poluvremenu srušila otpor Šveđana i to zahvaljujući svojim penaldžijama. Prvo je Ramos bio siguran egzekutor najstrože kazne u 64. minutu da bi se i Alvaro Morata dvadeset minuta kasnije na isti način upisao u strelce. Ojarzabal se potom postiže i treći gol za "Crvenu furiju" u 87. minutu meča.

Slovenija je završila posao već u prvom poluvremenu kada prednost od 4:0 donose dvostruki strelci Crnigoj i Iličić. Zajc je početkom drugog poluvremena zaokružio petardu u 47. minutu za ubedljiv trijumf gostiju.

Makedonci su razbijeni sa 4:1 od Austrije na svom terenu.

Evo svih rezultata:

Grupa A:

Češka – Crna Gora 3:0(1:0) Jankto 18′, Kopitović 49′(ag), Šik 82′(p)

Bugarska – tkz Kosovo 2:3(1:1) Popov 43′, Dimitrov 55′ – Rašica 14′, Murići 64′, Rašani 90+3′

Grupa B:

Ukrajina – Luksemburg 1:0(1:0) Jeremčuk 6′

Srbija – Litvanija 4:1(3:0) Mitrović 20′, 34′, Jović 35′, Ljajić 90+2′

Grupa D:

Danska – Gruzija 5:1(2:1) Dolberg 14′, 63′, Eriksen 30′(p), Poulsen 73′, Brajtvajt 90+3′ – Lobjanidze 25′

Republika Irska – Gibraltar 2:0(1:0) Ćipolina 29′(ag), Brejdi 90+3′

Grupa F:

Španija – Švedska 3:0(0:0) Ramos 64′(p), Morata 84′(p), Ojarzabal 87′

Malta – Rumunija 0:4(0:3) Puškaš 7′, 29′, Čipčiju 34′, Man 90+1′

Farska Ostrva – Norveška 0:2(0:0) Jonsen 49′, 84′

Grupa G:

Poljska – Izrael 4:0(1:0) Pjontek 35′, Levandovski 56′(p), Grosicki 59′, Kadzior 84′

Makedonija – Austrija 1:4(1:1) Hintereger 18′(ag) – Lazaro 39′, Arnautović 62′(p), 82′, Lajmer 86′

Letonija – Slovenija 0:5(0:4) Crnigoj 24′, 27′, Iličić 29′(p), 44′, Zajc 47′