SRBIJA SE PODIGLA NA PRAZNOJ MARAKANI: Rutinska pobeda Orlova, rodio se tandem Mitrović - Jović!
Prazna Marakana dočekuje reprezentacije Srbije i Litvanije, Foto: Starsport©

4. kolo kvalifikacija za ep

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:49h

Reprezentativci Srbije savladali su Litvaniju na praznoj Marakani rezultatom 4:1.

Posle katastrofe protiv Ukrajine, uspešno su se Orlovi izborili sa pritiskom i ubedljivom igrom pokazali da nije sve izgubljeno.

Krstajić je promešao sastav, ali je upario Mitrovića i Jovića i to se ispostavilo kao pun pogodak, pošto su upravo njih dvojica bili strelci na večerašnjem meču.

Poveli smo golom Mitrovića u 20. minutu, kada je neometan šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako postigao svoj 24. gol u reprezentativnom dresu.

Samo desetak minuta kasnije, Mitrović udvostručio prednost svojim novim golom, da bi odmah u narednom napadu Luka Jović izveo najbolji potez na meču i sjajnim udarcem slabijom levom nogom postigao maestralan pogodak za 3:0.

Nastavak meča doneo je malo nezanimljiviju utakmicu u kojoj je Litvanija krenula da igra malo bolje, ali nije se dešavalo ništa spektakularno do 69. minuta meča kada je posle igranja rukom Aleksandra Mitrovića dosuđen jedanaesterac u korist gostiju.

Novikovas je bio siguran sa bele tačke i smanjio na 3:1.

Mogao je Jović da postigne i drugi gol da je u 81. minutu bio prisebniji, ali je sa 3 metra pogodio prečku.

Adem Ljajić je u 90. minutu stavio tačku na I i postigao gol za 4:1.

Srbija – Litvanija 4:1 (3:0) Mitrović 20′, 34′, Jović 35′, Ljajić 90+2′ – Novikovas 71′(pen)

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov – Maksimović, Lukić, Tadić (Ljajić od 81′), Kostić (Živković od 72′) – Jović (Katai od 88′), Mitrović.

Litvanija: Bartkus – Klimavičijus, Jankauskas (Čevdukas od 46′), Palionis – Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus – Černih (Petravičijus od 69′), Laukžemis (Valskis od 77′), Novikovas.

Ovom pobedom Orlovi su stigli do četvrtog boda iz tri meča, a kvalifikacije se nastavljaju u septembru.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - GOOOL: Adem Ljajić pogađa za konačnih 4:1!

81. minut - Kakva šansa za Jovića! Pogodio je prečku posle asistencije Aleksandra Kolarova.

71. minut - GOL: Litvanci smanjuju na 3:1!

70. minut - Penal za Litvaniju! Aleksandar Mitrović je igrao rukom, a sudija je dosudio jedanaesterac.

67. minut - Karambol pred golom Litvanaca. Sjatio se bukvalno ceo sastav naše reprezentacije, ali niko nije uspeo da ugura loptu u mrežu.

62. minut - Krstajić je poslao na zagrevanje Kataija i Živkovića

55. minut - Mirno je u nastavku susreta, Srbija drži meč pod kontrolom.

POLUVREME

Srbija - Litvanija 3:0

41. minut - Lepa igra srpske reprezentacije posle debakla u Ljvovu. Mnogo lako se dolazi do prilika, a realizacija na vrhunskom nivou.

35. minut - GOOOL: Lepotica Luke Jovića! Nisu Litvanci ni krenuli sa centra, a već je sevnula majstorija sa ivice šesnaesterca za velikih 3:0!

34. minut - GOOOL: Mitrović postiže novi pogodak! Ukupno 25 na mečevima sa državnim grbom! Tadić je sjajno asistirao, popularni Mitrogol rutinski rešava situaciju za 2:0.

31. minut - Jović nije hteo da bude sebičan i pokuša da postigne pogodak, već je hteo da uposli Mitrovića, ali ništa od ove kombinacije napadača Orlova.

27. minut - Velika prilika za Jovića! Lepo je Tadić proigrao Kostića, ovaj odigrao povratnu, a srpski napadač pogodio prečku.

20. minut - GOOOL: Mitrović je iskoristio kiks odbrane i rutinski savladao golmana Litvanije za 1:0!

14. minut - Velika šansa za Jovića! Mladi napadač Real Madrida je izašao sam pred Bartkusa, međutim šutirao je direktno u njega i ostalo je 0:0.

10. minut - Ne dešava se ništa vredno pomena u uvodnoj fazi meča. Srbija ima više loptu u nogama, ali bez prilika za pogodak.

2. minut - Kolarov je prvi uputio udarac ka golu gostiju, ali lopta pogađa samo spoljni deo mreže.