LUKSEMBURG GLEDA ORLOVE SA VISINE: Španci rutinski na Farskim Ostrvima, Pjontek čuva Poljsku na vrhu...
Nastavljene su kvalifikacije, Foto: Profimedia

kvalifikacije za euro, 2020.

Zanimljivo veče...

Pored debakla Srbije u Ukrajini, u grupi B igralo se i u Litvaniji, gde je domaća selekcija remizirala sa Luksemburgom, pred dolazak u Beograd.

Vodili su gosti golom Rodrigeza, ali su domaći, i pored igrača manje, poravnali golom Novikovasa. U finišu je Litvanija ostala bez još jednog fudbalera, pa će na megdan Srbiji izaći u oslabljenom sastavu.

Danci su bez pobede protiv Republike Irske ostali pet minuta pre kraja, kada je Dafi izjednačio na 1:1. Prethodno je Hojbjerg doveo domaće u vođstvo. U istoj grupi Gruzija je u prvom meču dana lako izašla na kraj sa Gibraltarom.

Odigrano je kompletno kolo u grupi F.

Španija na Farskim Ostrvima i Švedska protiv Malte, stigli su do očekivanih pobeda, dok je prava drama viđena u duelu Norveške i Rumunije.

“Vikinzi“ su preplaćeni na uzbudljive finiše, pa posle remija sa Švedskom, isto se dogodilo i sa Rumunijom. Domaći su vodili sa 2:0, ali je Kešeru sa dva gola u 77. i 92. minutu doneo gostima važan bod.

Na kraju kompletirano je treće kolo u Grupi G, Poljska je zadržala maksimalni učinak trijumfom u Skoplju, a gol odluke postigao je centarfor Milana Krištof Pjontek.

Poljaci još nisu primili gol i nalaze se na čelu tabele. Drugo mesto preuzeli su Izraelci, a u komšijskom okršaju Austrija je ostala u trci za plasman na EP pobedom nad Slovenijom.

Čovek odluke bio je Gvido Burgštaler, koji je postigao jedini gol u 74. minutu na asostenciju Arnautovića.

Grupa A:

Crna Gora – tkz Kosovo 1:1(0:0) Mugoša 69′ – Rašica 24′

Češka – Bugarska 2:1(1:1) Šik 20′, 50′ – Isa 3′

Grupa B:

Ukrajina – Srbija 5:0 (2:0) Cigankov 26, 28, Konpljanka 46, Jaremčuk 59, Konopljanka 75

Litvanija – Luksemburg 1:1(0:1) Novikovas 74′ – Rodrigez 21′

Grupa D:

Danska – Republika Irska 1:1(0:0) Hojbjerg 76′ – Dafi 85′

Gruzija – Gibraltar 3:0(1:0) Gvilia 30′ Papunašvili 59′, Arveladze 76′(p)

Grupa F:

Farska Ostrva – Španija 1:4(1:3) Olsen 30′ – Ramos 6′, Navas 19′, Gestson 34′(p), Gaja 71′

Norveška – Rumunija 2:2(0:0) Elionusi 56′, Odegard 70′ – Kešeru 77′, 90+2′

Švedska – Malta 3:0(1:0) Kvajson 2′, klaeson 50′, Isak 81′