NIJE ČERNOBIL, AL' JE KATASTROFA: Krstajić i Orlovi nastavili da rade ono što najbolje znaju - DA SE BLAMIRAJU!
Selekcija Srbije gostuje Ukrajini u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, Foto: EPA

kvalifikacije za euro, 3. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"

Fudbalska reprezentacija Srbije je ponižena u Ukrajini i izgubila sa velikih 5:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020.

Inače, ako niste znali, ovo je najveći poraz u istoriji novoformirane selekcije, tačnije od 2006. godine.

Ovo nije ništa novo u odnosu na prethodne godine, pa one starije poznavaoce fudbala i ne čudi ovakvo izdanje "Orlova" pod palicom Mladena Krstajića čiji eksperiment sa novom formacijom, ne da nije uspeo, nego je i presmešno delovao.

Počelo je loše u startu pošto su Ukrajinci zaokupirali kazneni prostor naše selekcije već od početka, a onda je Cigankov u dva minuta dva puta matirao nemoćnog Dmitrovića i doneo velikih 2:0 sa kojih se otišlo i na veliki odmor.

Odmah po početku drugog dela, Konopljanka se prošetao do gola Srbije i postigao novi gol za svoju selekciju, a da stvar bude još gora i smešnija pobrinuo se Jaremčuk u 59. minutu za 4:0, a raspucani Konopljanka je u 75. minutu postigao i drugi gol za petardu u Ljvovu.

Konopljanka je u 75. minutu postigao i drugi gol za petardu u Ljvovu.

Srbiju u ponedeljak čeka meč protiv Litvanije u Humskoj, a prava je sreća da se utakmica igra pred praznim tribinama, jer da je drugačije, teško da bi se okupilo jedva par hiljada navijača.

Sve u svemu, kako seješ, tako i žanješ, pa su ove kritike reprezentaciji potpuno opravdane, a naš reprezentativni fudbal (seniorski) već godinama ne liči ni na šta i srlja u totalnu propast.

Ali, ko smo mi da se uopšte i nešto pitamo...

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

75. minut - GOL: Konopljanka ponovo - 5:0 za Ukrajinu!

65. minut - Katastrofa u Ljvovu, Srbija je nastavila da razočarava navijače...

58. minut - GOL: Ukrajina vodi sa 4:0! Jaremčuk je pogodio!

46. minut - GOL: Konopljanka postiže gol za 3:0. Kakav potop Srbije u Ukrajini!

POLUVREME: Bezidejna Srbija gubi od Ukrajine golovima Cigankova rezultatom 2:0

28. minut - GOL: Opet Cigankov! Kakva dva minuta za Ukrajinu!

26. minut - GOL: Cigankov dovodi Ukrajinu u vođstvo! Loša reakcija odbrane Orlova i domaći dolaze do prednosti!

25. minut - Dmitrović na mukama! Konopljanka je uputio ozbiljan udarac sa distance, pa Jaramčuk natrčava na odbitak, ali golman Srbije se istakao sjajnim reakcijama.

9. minut - Lepa prilika za Srbiju! Prijović se našao u šansi, uhvatio volej i pogađa spoljni deo mreže.

20.45 - Počela je utakmica 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Ukrajine i Srbije u Ljvovu.

SASTAVI

Krstajić se opredelio za formaciju (3-5-2) koju je forsirao i Slavoljub Muslin kada je bio selektor. Videćemo kako će to izgledati večeras u Ljvovu.

Selektor Mladen Krstajić
Selektor Mladen Krstajić foto: EPA/Antonio Cotrim

Kao što smo već objavili Srbija neće moći da računa na Aleksandra Mitrovića koji se povredio na poslednjem treningu, pa će u špicu napada zaigrati Prijović i Jović.

Ukrajina: Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mikolenko - Stepanenko, Malinovski - Konopljanka, Zinčenko, Cigankov - Jaremčuk

Srbija: Dmitrović - Milenković, Spajić, Kolarov - Gaćinović, Maksimović, Ljajić, Kostić - Tadić - Prijović, Jović