NIJE MOGLO BOLJE: Sjajne vesti za Partizan stižu iz Austrije!
Pogodak Ostojića sa Večitog derbija u Kupu Srbije, Foto: Starsport©

radost crno-belih

Pobeda koja je obradovala partizanovce

Objavljeno: 19:55h

Kao da su navijači Partizana naručili rezultat u prvom meču austrijskog baraža za Ligu Evrope. Šturm je pobedio Rapid sa 2:1 i na taj način povećao šanse da crno-beli budu nosioci u poslednjem, četvrtom kolu kvalifikacija za drugo po kvalitetu takmičenje u Evropi.

Rapid je poveo u 60. minutu golom Stefana Švaba, a onda je potpuno izgubio konce. Najpre su Bečlije počastile goste penalom, iz kojeg je Jakob Jančer izjednačio, da bi potom Leo Grejml u 78. minutu autogolom poklonio Šturmu pobedu.

Ukoliko Šturm prođe dalje, Partizan će ostati drugi iznad crte u grupi nosilaca. I biće mu dovoljno da UEFA potvrdi bilo belgijskom Mehelenu, bilo turskom Trabzonu evropsku vizu, pa da definitivno bude nosilac u 4. kolu. Ova dva kluba su pod istragom Evropske kuće fudbala, a ako neki bude izbačen iz Evrope, umesto njega će uskočiti ekipe koje imaju veći rejting od Partizana.