MAJSTORI IGRALI ZA LEGENDU: Održan prvi memorijal u čast Gorana Bunjevčevića!
Mnogo fudbalskih legendi je bilo na memorijalu "Goran Bunjevčević - Bunja", Foto: Starsport©

MEMORIJAL "GORAN BUNJEVČEVIĆ"

Bilo je mnogo legendarnih fudbalera i drugih javnih ličnosti

Na memorijalu "Goran Bunjevčević-Bunja" koji je održan na terenima u Staroj Pazovi suočile su se ekipe Crvene zvezde i Bunjinih prijatelja.

Bilo je mnogo legendarnih fudbalera i drugih javnih ličnosti. Za tim crveno-belih nastupili su: Dragoslav Jevrić i Aleksandar Kocić (golmani), Marjan Marković, Mirko Bunjevčević, Milivoje Vitakić, Nenad Lalatović, Dejan Ilić, Dejan Stanković, Milenko Aćimović, Vladimir Mirković, Mihajlo Pjanović, Dragan Stevanović, Perica Ognjenović, Ivan Vukomanović, Dalibor Škorić, Dragan Mićić, Vinko Marinović, Ivan Dudić, Branko Bošković, Leo Lerinc, Jovan Stanković, Dejan Savićević, Ivan Gvozdenović, Miodrag Pantelić, Dragan Mladenović, Goran Đorović, Ognjen Koroman, Nikola Lazetić, Nikola Žigić i Petar Bunjevčević.

Boje tima Bunjini prijatelji branili su: Ivica Kralj (golman), Gordan Petrić, Nenad Sakić, Milivoje Ćirković, Zoran Mirković, Mateja Kežman, Mladen Krstajić, Darko Kovačević, Marko Pantelić, Savo Milošević, Saša Ilić, Predrag Mijatović, Andrija Delibašić, Ivica Iliev, Vladimir Ivić, predsednik FSS Slaviša Kokeza, Dragiša Binić, Slobodan Milošević, Slaviša Orlović, Dragan Vukoičić, Boban Rajović, Ostoja Mijailović, Spasoje Vulević, Zvonko Milutinović, Dejan Milosavljević, Nikola Vučinić, Aco Pejović, Miloš Krasić, Ivica Dragutinović, Nenad Jestrović, Dragan Tomić, Ivan Radulović.

Iako je rezultat bio u drugom planu, na kraju je meč završen bez pobednika - 6:6. Crvena zvezda je stalno bila u vođstvu i povela je već u 2. minutu preko Mihajla Pjanovića, a u 21. minutu Milenko Aćimović je duplirao prednost. Bunjini prijatelji su izjednačili na 2:2 preko Marka Pantelića i Andrije Delibašića, a golovima Nikole Žigića i Dejana Ilića bilo je 4:2 za Crvenu zvezdu. Na 4:3 smanjio je Milivoje Ćirković sa penala, a Branko Bošković je u 74. minutu majstorijom povisio na 5:3. Golom Andrije Delibašića Bunjini prijatelji su smanjili na 5:4, a Goranov bratanac Petar je postigao šesti pogodak za Crvenu zvezdu. Autogolom Vukomanovića Bunjini prijatelji su smanjili na 6:5, a Ćirković je drugim golom na meču postavio konačan rezultat.