BAŠ PRED MIHAJLOVIĆEVIM OČIMA: Sergej dao golčinu iz slobodnjaka za spas Lacija od Sinišine Bolonje koja je opstala
Siniša Mihajlović i Sergej Milinković Savić, Foto: EPA/Giorgio Benvenuti/AP

Serija A, 37. kolo

Obojica su se na kraju radovali, Mihajlović jer je izborio opstanak u Seriji A, a SMS zbog gola

Poslednji meč 37. kola Serije A doneo je srpski derbi između Sergeja Milinkovića Savića i Siniše Mihajlovića, a na kraju su obe strane mogle da budu srećne i zadovoljne.

Lacio i Bolonja su odigrali fantastičan meč sa čak 6 pogodaka koji je završen 3:3, iako su gosti iz univerzitetskog grada bili blizu pobede koju im je oduzeo upravo srpski vezista.

Ali i ovako mogu da budu zadovoljni jer im je ovaj jedan bod doneo toliko željeni opstanak, pošto kolo pre kraja imaju 4 boda više od najugroženije Đenove.

A naš Milinković Savić ponovo je bio zlatni džoker Simonea Inzagija koji ga je uveo sa klupe u 73. minutu, a ovaj mu doneo izjednačenje fenomenalnim udarcem iz slobodnog udarca sedam minuta kasnije.

Interesantno je da je baš Sergej pogodio i to pred očima specijaliste za slobodne udarce Siniše Mihajlovića, koji je takođe svojim evrogolovima iz prekida svojevremeno oduševljavao navijače Lacija.

Inače, ovo je bio meč pun preokreta, pošto je domaćin stigao do vođstva preko Koree, ali je usledio preokret Bolonje u režiji Matije Destra u uvodnih 6 minuta drugog poluvremena.

Bastos je na isteku sat vremena igre ponovo izjednačio, ali je Orsolini u 63. minutu još jednom doneo vođstvo gostima.

Na kraju je konačan rezultat postavio srpski reprezentativac na već opisan način.

Lacio će svakako sledeće sezone igrati u Ligi Evrope kao osvajač Kupa, koji je doneo upravo Milinković - Savić prošle nedelje.

Serija A, 37. kolo:

Udineze – SPAL 3:2 Đenova – Kaljari 1:1 Sasuolo – Roma 0:0

Kjevo – Sampdorija 0:0 Empoli – Torino 4:1 Parma – Fiorentina 1:0 Milan – Frosinone 2:0 Juventus – Atalanta 1:1 Napoli – Inter 4:1

Ponedeljak

Lacio – Bolonja 3:3 (Korea 14, Bastos 59, Sergej 80 - Poli 50, Destro 51, Orsolini 63)