REALOVA NOĆNA MORA SE NASTAVLJA: Betis ponizio Kraljevski klub usred Madrida! Mesijev blickrig!
Real - Betis, detalj sa utakmice, Foto: AP

Primera, 38. kolo

Poslednji meč ove sezone Zinedin Zidan i njegovi izabranici želeće što pre da zaborave

Fudbaleri Betisa savladali su Real Madrid na Santjago Bernabeuu rezultatom 2:0 u 38. kolu španske Primere za nastavak najgore sezone u drugom mandatu Florentina Pereza u Kraljevskom klubu.

Do nove pobede nad Realom došli su zahvaljujući golovima Lorana Morona i Hesea Rodrigeza, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, pošto je Betis poveo u 61. minutu, da bi trijumf bio overen 14 minuta kasnije.

Ova pobeda neće previše značiti Betisu, niti će ovaj poraz preterano ugroziti Real, pošto su Madriđani svakako na poziciji tri iza Barselone i Atletika, dok je Betis u sigurnoj zoni na sredini tabele i sa 50 bodova zauzima 10. poziciju.

Spektakularan meč odigrali su Eibar i Barselona u poslednjoj utakmici Primere. Duel je završen bez pobednika rezultatom 2:2, a malo je falilo da mrlju na Barseloninu titulu stavi Kukurelja koji je doveo Eibar u vođstvo u 20. minutu. Usledio je preokret Lionela Mesija koji je pogađao u 31. i 32. minutu, a kraj na sezonu u Španiji stavio je Pablo de Blasis volejem u 45. minutu.

Barselona je osvojila titulu, a prvenstvo je završila sa 87 bodova, 11 više od drugoplasiranog Atletika iz Madrida. Osim Barselone i Atletika, Real Madrid i Valensija će sledeće sezone u Ligu šampiona, a petoplasirani Hetafe će direktno u Ligu Evrope, a šestoplasirana Sevilja i sedmoplasirani Espanjol će u kvalifikacije za Ligu Evrope. U Segundi će naredne sezone igrati Đirona, Ueska i Rajo Valjekano.

subota: Levante - Atletiko (M) 2:2 (2:0) (Kabako 6, Rođer 36 - Rodrigo 68, Kamelo 79)

Espanjol - Sosijedad 2:0 (0:0) (Rosales 58, Vu Lei 65)

Hetafe - Viljareal 2:2 (1:1) (Portiljo 13, Maksimović 76 -- Ibora 44, Moreno 87)

Sevilja - Atletik Bilbao 2:0 (1:0) (Ben Jeder 44, El Hadadi 92)

Valjadolid - Valensija 0:2 (0:1) (Soler 36, Rodrigo 52)

Ueska - Leganes 2:1 (0:1) (Mantovani 56, 83 - Mantovani 39ag)

Selta - Rajo Valjekano 2:2 (0:1) (Jago Aspas 81. penal, 90+2 - Embarba 29. penal, Medran 71)

Alaves - Đirona 2:1 (1:0) (Vakaso 40, Kaljeri 83 - Portu 86)