ZLATNI DŽOKER SMS DONEO LACIJU KUP: Nebeski skok Milinkovića Savića posle 3 minuta na terenu i osvojen je tofej!
Sergej Milinković Savić je kao zlatna rezerva doneo Kup Laciju, Foto: AP

Kup Italije

Lacio je trijumfovao nad Atalantom u finalu

Objavljeno: 23:05h

Cele sezone je trpeo kritike zato što nije igrao onako kako su svi očekivali i kao što je to bilo prošle godine, ali zato kada je trebalo Sergej Milinković Savić je bio pravi.

Srbin je doneo Laciju trofej italijanskogKupa svojim golom sa klupe za rezerve u finalu protiv Atalante.

"Nebesko-plavi" su slavili 2:0 i osvojili pehar, a ključni čovek je bio upravo srpski reprezentativac koji je ušao u igru u drugom poluvremenu.

Trenutak kada Milinković Savić postiže gol u finalu Kupa Italije
Trenutak kada Milinković Savić postiže gol u finalu Kupa Italijefoto: EPA/Paolo Magni

Tek u 79. minutu se odlučio Simone Inzagi da na teren pošalje svog, ako ne najboljeg, onda sigurno najskupljeg fudbalera, i to se ispostavilo kao pravi potez, jer do tog momenta Lacio nije imao nijedan šut u okvir gola naspram Atalantinih 5.

Nije ni puna tri minuta proveo u igri SMS i odmah je zatresao mrežu protivnika. Nebeski skok posle kornera i lopta je zakucana glavom u gol Atalante.

Bio je to ujedno i prelomni trenutak u meču, da bi ekipu iz Bergama dokusurio Korea u 90. minutu utakmice.

Ovo je drugi trofej za Milinkovića Savića od kada je stigao u Lacio, pošto ima osvojen i jedan Superkup Italije.