NAJBOLJI STRELAC EREDIVIZIJE JE TADIĆ: Dušan Silni sa dva gola krunisao Ajaks!
Dušan Tadić sa, Foto: EPA/Olaf Kraak

KONAČNO

Pet godina dugo čekanje se konačno isplatilo

Fudbaleri Ajaksa konačno su dočekali da osvoje 34. titulu u holandskoj Erediviziji.

Pet godina dugo čekanje se konačno isplatilo, a pečat na krunu stavljen je u duelu sa De Grafšapom u 34. kolu. Kopljanici su slavili sa 4:1.

Ajaks se je poveo u 37. minutu preko Lasea Šenea iz slobodnog udarca. De Grafšap je izjednačio, a u finišu prvog poluvremena Zijah je oduzeo loptu, napravio slalom kroz protivničku odbranu i asistirao Taljafiku za 2:1 pre odlazak na odmor.

Žurka je mogla da počne već tada, ali je vatromet dodao Dušan Tadić. On je povisio sa penala u 67. minutu, a 20 minuta kasnije je postavio konačnih 4:1. Sa ova dva gola, reprezentativac je došao do brojke od 28 pogodaka i tako je poneo titulu najboljeg strelca holandskog prvenstva.

Dušan Tadić
Dušan Tadić foto: Profimedia

Tako je odlična generacija Ajaksove dece završila sjajnu sezonu iako ostaje žal zbog nesrećnog ispadanja iz Lige šampiona od Totenhema. Međutim, šampionski pehar je ponovo u vitrinama Ajaksa uz 119 postignutih golova.