ZVEZDA JE U FINALU KUPA SRBIJE: Mladost u Lučanima pokazala zube - Borjan i stativa spasili crveno-bele!
Milan Pavkov i El Fardu Ben, Foto: Starsport©

polufinale kupa srbije

Sva dešavanja sa meča ste mogli da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 19:29h

Crvena zvezda je u finalu Kupa Srbije! Crveno-beli su eliminisali Mladost iz daljeg takmičenja, ali je ekipa iz Lučana na svom stadionu prikazala izuzetnu igru i bila nadomak prve pobede nad crveno-belima posle 20 godina.

Na kraju: Zvezda - Mladost 0:0!

Briljirali su golmani na obe strane, a Milan Borjan je sa nekoliko parada u poslednjim minutima zaslužio epitet najboljeg pojednica meča. Mladost je bila znatno opasnija od šampiona Srbije, izabranici Neška Milovanovića su stvorili pregršt šansi, ali Borjan je začarao gol crveno-belih.

Sa druge strane odličćanje bio i Dragan Rosić. Mladi golman Mladosti je bio veoma inspirisan i u nekoliko navrata spasio je svoj tim i pokazao da Srbija ima golmana za budućnost.

Tragičar današnjeg meča bio je Odita, koji je u drugom poluvremenu imao tri velike šanse u razmaku pet minuta. Nigerijac je najbliži bio golu u 65. minutu kada je na prazan gol pogdio stativu.

Zvezda se zahvaljujući ubedljivoj pobedi u Beogradu (4:1) plasirala u finale Kupa Srbije, gde čeka boljeg iz duela Partizana i Radinčkog.

92' - Bojić je šutirao, ali ponovo odličan Borjan!

82' - Odgovorila je Zvezdu - Marko Marin je pogodio stativu.

78' - Opsdadno stanje ispred gola Milana Borjana. Radivojević je odlično šutirao, ali je još bolje reagovao golman Zvezde.

70' - Ponovo je Mladost bila blizu gola, ali Odita nije uspeo da pogodi mrežu Borjana.

65' - Mladost pogađa stativu - domaća ekipa je odigrala brzu kontru, Odita se našao u stopostotnoj šansi, malo mu je zasmetao Babić i Nigerijac je pogodio okvir gola.

61' - U velikoj prilici je bio Milan Pavkov, dobro je šutirao napadač Zvezde, ali je maestralno reagovao Rosić.

55' - Prva prilika za Crvenu zvezdu u nastavku, dobar prodor i solidan šut Ivanića zaustavio je inspirisani Rosić.

46' - Počelo je drugo poluvreme u Lučanima.

POLUVREME: Mladost - Crvena zvezda 0:0

45 ' - Sjajno brani danas Rosić, ponovo je golman Mladosti zaustavio udarac Marina.

42 ' - Strašan šut Branka Jovičića sa 25 uspeo je da zaustavi Rosić.

40' - Najbolja šansa na utakmici - Bojović se našao u odličnoj prilici, ali je loše šutirao iz neposredne blizine Borjanovog gola.

34' - Šut Vladimira Radivojevića sa dvadesetak metara otišao je preko gola.

26' - Solidan fudbal gledamo u Lučanima, ali i dalje nema golova.

18' - Dobar napad Mladosti, Tumbasević je pokušao glavom posle dobrog centaršuta, međutim, Borjan je ponovo odlično reagovao.

14' - Rodić je šutirao sa 14 metara posle dodavanja Pavkova, ali je Rosić to rutinski odbranio.

5' - Momentalno je odgovorila Zvezda - sjajno je Marin šutirao sa ivice kaznenog, međutim, maestralno je reagovao Rosić.

4' - Prva opasnost na meču. Jovanović je pokušao preko levog krila da napravi problem za crveno-bele, ali je to bio lak posao za Borjana.

17:30 - Utakmica u Lučanima je počela.

17:00 - Poznati su sastavi za meč.

MLADOST (4-2-3-1): Rosić – Andrić, Leković, Milošević, Šatara – Pejović, Tumbasević, Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.