BOŽJA RUKA GURA ZVEZDU KA LIGI ŠAMPIONA: Fantastične vesti stižu iz Poljske!
Marakana na Ligi šampiona, Foto: Printscreen/Arena Sport

POTPUNO NEOČEKIVANO

Neverovatan rezultat u poljskoj Ekstraklasi koji umnogome utiče na šampiona Srbije

Crvena zvezda je već obezbedila titulu u Srbiji, a čekaju se ishodi šampionskih trka u Poljskoj, Bugarskoj i Rumuniji, gde je vrlo neizvesno i mogući su preokreti. Jedan takav se upravo desio u centralnoj Evropi.

Pjast je na svom terenu igrao protiv Jagjelonije i na volšeban način u šokantnoj završnici je slavio sa 2:1. Pjast je vodio do 89. minuta, kaga su gosti izjednačili iz penala golom Imaza. Potom je Jodlovjec u prvom minutu nadoknade prelepim pogotkom doneo novu prednost domaćinu, da bi u 94. minutu dosuđen još jedan jedanaesterac za Jageloniju.

Međutim, ovog puta je Imaz bio pročitan od strane golmana Zmatule i Pjast je osvojio sva tri boda.

Njihov rival Legija je na svom terenu dočekala Pogon iz Šćećina, ali je samo remizirala sa 1:1.

Ukoliko Pjast osvoji titulu šampiona Poljske, a Kluž večeras potvrdi svoju u Rumuniji, Crvena zvezda će biti nosilac u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, jer ima bolji klupski koeficijent od pomenuta dva kluba.