ROMA I DALJE ŽIVI: Juventus pao na Olimpiku, nastavlja se trka za Evropu! Davljenici pobedili, Beloti dominirao!
Andrea Beloti - makazice za pobedu, Foto: EPA

SERIJA a, 36. kolo

Biće ludo u borbi za Evropu u Italiji

Fantastičan meč u Torinu, gde je domaći istoimeni tim slavio nad Sasuolom sa 3:2 u utakmici 36. kola veoma značajnoj u borbi Bikova za plasman u Ligu Evrope naredne sezone.

Prednost gostima doneo je Burabija u 27. minutu, a asistirao mu je Filip Đuričić.

Prvo izjednačenje Torinu doneo je Andrea Beloti, koji se za svoju grešku (promašen penal početkom meča) iskupio u 56. minutu, a asistent je bio Lorenco de Silvestri.

Novo vođstvo Sasuola doneo je Lirola u 71. minutu, a samo 10 minuta kasnije Torino je krenuo po tri boda.

Prvo je Zaza u 81. pogodio za 2:2, a konačnih 3:2 samo minut kasnije postavio je Beloti i to spektakularnim golom "makazicama", posle centaršuta De Silvestrija.

Meč između Rome i Juventusa biće propraćen u Torinu sa posebnom pažnjom.

Udineze je slavio u Frozinoneu
Udineze je slavio u Frozinoneu foto: EPA

Otpisani Frozinone je igrao utakmicu bez rezultatskog značaja protiv Udinezea kome gori pod nogama.

Tim sa Friulija pobedio je rezultatom 3:1 i tako došao na dva boda prednosti u odnosu na ugroženi Empoli.

Okaka je bio heroj pobede sa dva gola u 11. i 44. minutu, a Samir u 38. minutu se takođe upisao u listu strelaca. Počasni gol za Frozinone je delo Dionisija pet minuta pre kraja susreta.

Empoli je slavio protiv Sampdorije
Empoli je slavio protiv Sampdorije foto: EPA

Sampdorija je dočekala Empoli u Đenovi i izblamirala se pred svojim navijačima.

Gosti koji su u nezavidnoj siutaciji i bore se za opstanak izborili su pobedu rezultatom 2:1 i ostali u borbi da i naredne sezone igraju u Seriji A.

Farias u 56. i Di Lorenco u 75. minutu su bili strelci za Empoli, a gol za Sampdoriju je postigao Kvaljarela u 93. minutu i tako verovatno overio status najboljeg strelca.

Roma je nanela treći prvenstveni poraz Juventusu.

Vučica je na svom Olimpiku slavila rezultatom 2:0, golovima Florencija, na odlično dodavanje Džeka u 79. minutu, i bosanskog internacionalca, koji je bio strelac u sudijskoj nadoknadi.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Romu, koja je sačuvala šanse da se plasira u Ligu šampiona, dva kola pre kraja Serije A.

Serija A, 36. kolo

Atalanta – Đenova 2:1 (0:0) (Musa 46, Kastanje 53 – Pandev 89)

Kaljari – Lacio 1:2 (0:1) (Pavoleti 90+1 – Luis Alberto 31, Korea 54)

Fiorentina – Milan 0:1 (0:1) (Čalhanoglu 35)

Torino – Sasuolo 3:2 (0:1) (Beloti 56, Zaza 81, Beloti 82 – Burabija 27, Lirola 71)

Frozinone – Udineze 1:3 (0:3) (Dionisi 85 – Okaka 11, 45, Samir 41)

Sampdorija – Empoli 1:2 (0:0) (Kvagljarela 90+1 pen – Farias 56, Di Lorenco 75)