ZVEZDIN MINIMALAC U NOVOM SADU ZA 32. TRIJUMF U LIGI: Jevtović je heroj pobede - Proleter će imati za čim da žali!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 20:08h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Proletera rezultatom 1:0 u Novom Sadu u okviru 35. kolu Superilge Srbije.

Šampion Srbije nije bio na svom nivou u ovoj utakmici, Proleter je bio mnogo opasniji, imao je više šansi, ali je na kraju iz ovog meča izašao kao poraženi tim.

Domaćin je bio znatno konkretnija ekipa u prvom poluvremenu, imao je dve stopostotne šanse, ali je Mitrović u oba navrata loše šutirao. Zvezda je delovala nezainteresovano, teško su izabranici Vladana Milojevićća stvarali šanse i na odmor se otišlo bez golova.

Crveno-beli su u drugo poluvreme ušli agresivnije i angažovanije i to im se na kraju i isplatilo.

Milan Jevtović je heroj 32. pobede Crvene zvezde u Superligi Srbije. Milojević ga je uveo umesto Vukanovića u 61. minut, a Jevtović je opravdao poverenje i pogodio mrežu Proletera u 75. minutu posle dobrog kornera Ebesilija. 25-godišnji vezista je dao svoj drugi gol ove sezone posle više od sedam meseci (prvi gol u dresu Zvezde dao je 26. septembra prošle godine).

87' - Čović je propustio stopostotnu šansu za Proleter. Fudbaler Proletera je promašio zicer sa pet metara.

74' - GOOOL: Vodi Crvena zvezda, strelac je Milan Jevtović, koji se najbolje snašao posle dobrog kornera Ebesilija. Ovo je drugi gol za Jevtovića u dresu crveno-belih.

62' - Najbolja šansa u drugom poluvremenu. Centrirao je Tanasin, a Vukanović sa 11 metara šutirao pravo u Popovića.

56' - Nešto agresivnija Zvezda, ali i dalje bez prave šanse za crveno-bele.

46' - Počelo je drugo poluvreme utakmice u Novom Sadu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Proleter - Crvena zvezda 0:0

40' - Polušansa za crveno-bele - Simić je zapretio, ali nije pogodio mrežu Proletera. Prvi korner za Zvezdu.

35' - Ponovo je Mitorvić u šansi, dobar dupli pas je iskombinovao sa Vujaklijom, ali nekadašnji član Brodarca je ponovo loše šutirao.

22' - Prva ozbiljnija šansa za crveno-bele - Stojković je soldino centirao, a Vukanović se izborio sa prostor, međutim, nije uspeo najbolje da zahvati loptu, koja je završila iznad gola.

18' - Prilično nezanimljivu utakmicu gledamo do sada.

8' - Bivši fudbaler Zvezde, Srđan Vujaklija, oprobao je svoj šut sa distance, ali to je bio lak posao za Popovića.

4' - Velika šansa za Proleter. Čović je idealno uposlio Mitrovića, koji je pobegao Saviću, ali se defanzivac tima iz Novog Sada propisno obrukao u ovoj situaciji.

18:00 - Utakmica je počela.

17:30 - Poznati su sastavi za meč Proletera i Crvene zvezde.

Proleter: Vesić, Mitrović, Lambulić, Plavšić, Tanasin, Ćuković, Govedarica, Pinto, Čović, Čolović, Vujaklija.

Crvena zvezda: Popović, Gajić, Milunović, Savić, Stojković, Čaušić, Ivanić, Simić, Vukanović, Joveljić, Pavkov.