VIŠE NIJE ISTANBUL 2005, SAD JE ENFILD 2019: Veče iz snova za Redse, Liverpul okrenuo Barsu posle 3:0 na Nou Kampu!
Žoržinjo Vajnaldum je postigao dva gola za dva minuta, Foto: EPA

1/2 finale lige šampiona

Sve dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:08h

ČUDO! Ne postoji druga reč koja bi opisala ovu istorijisku noć na legendarnom Enfildu. Liverpul je uradio nemoguće i posle 3:0 iz prvog meča u Barseloni uspeo je da se vrati iz mrtvih i plasira u finale Lige šampiona!

Liverpul je bio otpisan od svih, pred njim je bila nempoguća misija, ali su izabranici Jirgena Klopa osakaćeni neigranjem Mohameda Salaha i Roberta Firmina uspeli da pobede Barselonu sa 4:0!

Idealno je počelo za Redse, već u 7. minutu došli su do vođstva preko Divoka Origija. Oporavila se Barsa od početnog šoka i napala je domaćina, ali su se Katalonci propisno ispromašivali.

Ključan detalj meča dogodio se na početku drugog poluvremena kada je u igru ušao Žoržinjo Vajnaldum, koji je za dva minuta režirao čudo i postigao dva gola za potpuno ludilo na Enfildu! Prvo je iskoristio dodavanje mladog Arnolda, da bi u 56. minutu sjajno glavom pogodio mrežu Ter Štegena posle asistencije Šaćirija.

Nije Barsa igrala onako kako zna, Liverpul je držao konce igre u svojim nogama, a onda se dogodio 79. minut utakmice!

Momenat koji će večno pamtiti svi navijači engleskog velikana. Gol za istoriju!

Mladi Arnold je izveo čudesan korner, potpuno je nadmudrio kompletnu odbranu Katalalonaca, uhvatio je na spavanju Barsine igrače, a Divok Origi je postigao drugi gol za delirijum, za istoriju, za finale Lige šampiona!

Utakmica koja će odlučiti prvaka Evrope je na programu 1.juna u Madridu, a protivnik u finalu će biti bolji iz duela Ajaksa i Totenhema.

Sva dešavanja sa meča možete pratiti na našem lajv-blogu:

KRAJ UTAKMICE: Liverpul je u finalu Lige šampiona! Ovo je noć koju ćemo večno pamtiti!

90' - Još pet minuta igre je ostalo. Liverpul na pragu novog čuda!

79' - GOOOOOOOOOOOOL: Pa, da li je ovo moguće?! Nadmudrio je Arnold kompletnu odbranu, inteligentno je izveo korener, a Oriđi je iskoristio Katalonce i šokirao je sve - 4:0 vodi Liverpul!

76' - Žuti karton za Nelsona Semeda zbog povlačenja Manea.

74' - Umesto Vidala na terenu je Artur.

68' - Barselona je imala dobru priliku preko Mesija, ali je Alison odbranio šut Argentinca.

56' - GOOOOOOOOOOOL: Potpuno ludilo na Enfildu - Điđi Vajnaldum za 3:0!!! Sjajno ga je uposlio Šaćiri, a momak koji je ušao u drugom poluvremenu je za dva minuta napravio potpuno ludilo na terenu.

54' - GOOOOOOOOL: Điđi Vajnaldum za 2:0!!! Sjajan početak drugog poluvremena za Liverpul. Odlično je Arnold uposlio Holanđanina koji je savladao Ter Štegena.

50' - Maestralan potez Van Dajka, koji je pokušao petom posle kornera, ali je sjajno reagovao Ter Štegen. Momentalno je odgovorila Barsa preko Suareza, no Alison je takođe fantastično reagovao.

48' - Luis Suarez je nekada bio ljubimac Redsa, a sada je na udaru navijača koji su ga obožavali.

46' - Umesto Robertsona na terenu je Vajnaldum. Džejms Milner će preći na poziciju levog beka.

POLUVREME: Liverpul - Barselona 1:0

47' - Novi pokušaj Mesija sa distance. Ovoga puta lopta je prošla pored stative.

46' - Buskets je dobio žuti karton posle duela sa Fabinjom.

45' - Sudija je produžio četiri minuta prvo poluvreme.

40' - Posle neverovatnih pola sata igre usledio je nešto mirniji tempo utakmice.

30' - Henderson je dobio težak udarac u koleno i delovalo je da će morati da napusti teren, ali je kapiten Redsa stisnuo zube i ostao na terenu.

23' - Roberston je sjajno šutirao posle odbitka, ali je Ter Štegen pokazao klasu. Ostaje 1:0 za Liverpul.

17' - Smenjuju su se šanse kao na traci na Enfildu. Ponovo je Barsa bila blizu izjednačenja, ali je Alison ponovo dobro reagovao.

15' - Nova velika prilika za Barsu, Mesi je bio u odličnoj situaciji, međutim u poslednjem trenutku je reagovao Matip koji je spasio svoj tim.

14' - Prva velika šansa za Barsu, Mesi je šutirao odlično, ali je Alison još bolje reagovao.

10' - Rasplamsale su se strasti na Enfildu. Fabinjo je dobio žuti karton posle žustrog starta nad Suarezom.

7' - GOOOOOOL: Vodi Liverpul, stelac je Divok Origi! Idealan početak za izabranike Jirgena Klopa, koji su u ovaj meč ušli veoma motivisano. Velike zasluge za ovaj gol idu na račun Hendersona.

6' - Drugi korner za Liverpul, ali bez problema za Ter Štegena.

21:00 - Utakmica je počela. Tri puta u istoriji Lige šampiona se događalo da jedna ekipa ispusti prednost od tri gola razlike iz prvog meča.

20:30 - Klop je odučio da u sastav uvrsti mladog Rajana Brustera.

- Da, spreman je. Postoji velika šansa, ma gotovo sigurno će zaigrati - kazao je Jirgen Klop, kada su ga pitali je li Bruster taj koji bi mogao da zameni Salaha i Firmina.

20:15 - Robert Firmino i Mohamed Salah neće igrati u večerašnjem duelu, ali su tu da podrže svoje saigrače.

19:50 - Poznati su sastavi za večeršnji meč.

LIVERPUL (4-3-3): Alison, Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson, Milner, Henderson, Šaćiri, Mane, Origi.

BARSELONA (4-3-3): Ter Štegen, Roberto, Pike, Lengle, Alba, Vidal, Buskets, Rakitić, Kutinjo, Mesi, Suarez.