ČUDO U HUMSKOJ: Partizan gubio na poluvremenu, ali došao do pobede u 93. minutu! Liga Evrope i dalje realnost!
Saša Ilić i Danilo Pantić, Foto: Starsport©

PLEJ-OF SUperLIGE SRBIJE, 5. KOLO

Činilo se da će to biti još jedan poraz tima iz Humske

Objavljeno: 22:11h

Fudbaleri Partizana sačuvali su nadu za Ligu Evrope naredne sezone.

U duelu koji je za crno-bele bio odlučujući za spas sezone u Superligi, četa Save Miloševića je pobedila sa 2:1 Napredak iz Kruševca u petom kolu plej-ofa.

Činilo se da će to biti još jedan poraz tima iz Humske pošto su Kruševljani poveli golom Ilića u 20. minutu.

Da to ne bude tako pobrinili su se Saša Ilić i Danilo Pantić. Živa legenda Partizana je asistirao mlađem kolegi za izjednačujući gol u 63. minutu.

Pobedu je Partizan ostvario sumnjivim golom u nadoknadi vremena. Korner je izveo Zakarić, lopta se posle gužve odbila do Valijentea koji ju je poslao u peterac. Usledio je udarac Šćekića glavom, isprva se činilo da je Petrović izbacio loptu sa gol linije, ali je u Humskoj omraženi sudija Bojan Nikolić rešio da se dopadne crno-beloj strani Topčiderskog brda i procenio da je lopta prešla gol liniju i priznao pogodak.

Isti gol je viđen i na 158. Večitom derbiju kada je Boaći izjednačio i doneo bod Crvenoj zvezdi.