ČELSI JURI KA LIGI ŠAMPIONA: Junajted se obrukao! Arsenal nije iskoristio kiks Pevaca!
Fudbaleri Čelsija će naredne sezone igrati u Ligi šampiona, Foto: AP/Matt Dunham

PREMIJER LIGA, 37. KOLO

Po svemu sudeći, londonski tim će biti treći engleski predstavnik u eliti, uz Mančester Siti i Liverpul

Fudbaleri Čelsija pobedili su Votford sa 3:0 na domaćem terenu.

Tom pobedom Plavci su napravili važan korak ka Ligi šampiona. Po svemu sudeći, londonski tim će biti treći engleski predstavnik u eliti, uz Mančester Siti i Liverpul.

Iako nije bio strelac, belgijski reprezentativac Eden Azar, koji na kraju sezone napušta "Stamford Bridž", namestio dva gola i tako se oprostio od navijača. Prvo je u 48. minutu asistirao Loftus-Čiku koji je doveo Čelsi u vođstvo. Na 2:0 povisio je Luiz tri minuta kasnije kada mu je loptu takođe napakovao Belgijanac. Konačna rezultat postavio je Iguain u 75. minutu.

Kriza Mančester junajteda se nastavlja. Crveni đavoli su se obrukali na gostovanju Hadersfildu koji je davno potpisao istupnicu iz Premijer lige. Koliku je sramotu doživela četa Ole Gunara Solskjera govori i podatak da nije uspela da sačuva prednost koju je stekla golom Mektomineja u osmom minutu.

Bod za čast protiv velikog rivala Hadersfildu je doneo Mbenza u 60. minutu. Mančester junajted ovim remijem je definitivno ostao bez ikakve šanse da naredne godine igra Ligu šampiona pa ni potencijalna pobeda nad Kardifom u poslednjem kolu neće biti dovoljna za drugačiji ishod.

Fudbaleri Arsenala nisu iskoristili kiks direktnog konkurenta za Ligu šampiona Totenhema pošto su na domaćem terenu odigrali nerešeno sa Brajtonom - 1:1.

Na utakmici su viđena dva penala. Tobdžije je u vođstvo doveo Obamejang sa bele tačke u devetom minutu, a izjednačio je Mari u 60. minutu takođe sa penala. Sada je Arsenal ostao na petom mestu koje vodi u Ligu Evrope sa 67 bodova.

Premijer liga, 37. kolo

Petak

Everton - Barnli 2:0 (2:0) (Mi 17ag, Kolman 20)

Bornmut - Totenhem 1:0 (Ake 90+1)

Vest Hem - Sautempton 3:0 (1:0) (Arnautović 16, 69, Frederiks 72)

Vulverhempton - Fulam 1:0 (0:0) (Dendonker 75)

Kardif - Kristal Palas 2:3 (1:2) (Keli 31ag, Rid 90 - Zaha 28, Batsušaj 39, Taunsend 70)

Njukasl - Liverpul 2:3 (2:1) (Atsu 20, Rondon 54 - Van Dajk 13, Salah 28, Origi 86)

Čelsi - Votford 3:0 (0:0) (Loftus - Čik 48, Luiz 51, Iguain 75)

Hadersfild - Mančester junajted 1:1 (0:1) (Mbenza 60 - Mektominej 8)

Arsenal - Brajton 1:1 (1:0) (Obamejang 9p - Mari 60p)