DA LI JE LACIO NAMERNO IZGUBIO DA NAPAKOSTI ROMI? Atalanta sve bliža Ligi šampiona! Napoli pobedio iz penala u 98'
Fudbaleri Empolija su slavili protiv Fiorentine, Foto: EPA/Ricardo Antimiani

serija a, 35. kolo

Empoli je na svom terenu savladao Fiorentinu rezultatom 1:0 u prvom nedeljnom meču 35. kola Serije A.

U meču koji domaćem sastavu daje nadu i realne šanse u borbi za opstanak Empoli je iskoristio svoju šansu i došao do veoma važne pobede.

Đovani Di Lorenco je u 54. minutu pronašao Dijega Farijasa koji je postigao zlata vredan gol za Empoli.

U popodnevnim terminima, odigrane su još tri utakmice 35. kola.

Najinteresantnija i ubedljivo najkontroverznija bila je ona na Olimpiku, na kojoj je Atalanta slavila nad Laciom sa 3:1 i tako stigla nadomak plasmana u Ligu šampiona naredne sezone, bez koje će po svemu sudeći ostati Laciov ljuti gradski rival Roma.

Pogotke za pobednika postigli su Duvan Zapata u 22. Kastanj u 58, dok je sudbina Bjankoćelestija zapečaćena autogolom Valasa u 76. minutu. Rimljanima nije pomoglo ni to što su već u 2. minutu poveli preko Marka Parola.

Atalanta je pobedom pobegla Romi na tri boda pošto je rimski klub odigrao nerešeno na gostovanju Đenovi u borbi za Ligu šampiona. Vučica je trebalo da pobedi kako bi Atalantu izbacila iz trke za elitu, ali joj to nije uspelo iako je imala pobedu u rukama.

Rimljani su poveli pogotkom El Šaravija u 82. minutu, a bod Đenovi je doneo Romero u prvom minutu nadoknade. Posle pet minuta, mogli su domaći do sva tri boda, ali je Sanabrija promašio penal.

U poslednjem meču dana, koji nije imao nikakav rezultatski značaj, Napoli je slavio nad Kaljarijem sa 2:1.

Strelci su bili Leonardo Pavoleti u 63. minutu za goste sa Sardinije i Dris Mertens u 85. minutu za izjednačenje Napolitanaca.

A, onda je usledilo pravo ludilo, pošto je u 94. minutu sudija svirao penal za domaćina, proveravao ga putem VAR-a dug vremenski period, da bi onda Lorenco Insinje bio precizan u 98. sa bele tačke.

Serija A, 35. kolo:

Petak:

Juventus – Torino 1:1 (0:1) (Ronaldo 84 – Lukić 18)

Subota:

Kjevo – SPAL 0:4 (0:1) (Felipe, 8, 55, Flokari 47, Kurtić 81)

Udineze – Inter 0:0

Nedelja:

Empoli – Fiorentina 1:0 (0:0) (Farias 54) Lacio – Atalanta 1:3 (1:1) (Parolo 2 – Zapata 22, Kastanj 58, Valas 76ag)

Parma – Sampdorija 3:3 (1:2) (Gacola 2, Kucka 67p, Bastoni 71 – Kvaljarela 28p, 61, Defrel 38)

Sasuolo – Frozinone 2:2 (0:2) (Ferari 66, Boga 77 – Samarko 8, Paganini 36)

Đenova – Roma 1:1 (0:0) (Romero 90+1 - El Šaravi 82)

Napoli – Kaljari 2:1 (0:0) (Mertens 85, Insinje 90+8 - Pavoleti 63)