HETAFE JE PRAVI HIT: Mali klub na korak od Lige šampiona, ali se i Valensija pita! Dmitrović nogom odbranio penal!
Hetafe se nalazi na korak od Lige šampiona, Foto: EPA

primera, 36. kolo

Fudbaleri Hetafea pobedili su pred svojim navijačima Đironu sa 2:0, u 36. kolu Primere.

Golove za domaći sastav postigli su Horhe Molina u 16. minutu i Anhel u 77.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović odigrao je 85 minuta u utakmici koja bi mogla da bude jedna od odlučujućih za plasman u Ligu šampiona.

Ekipa iz predgrađa Madrida posle 36 odigranih utakmica nalazi se na četvrtom mestu sa 58 bodova, tri više od petoplasirane Sevilje.

Đirona se nalazi veoma blizu ispadanja iz La Lige, pošto imaju dva boda i utakmicu više od Valjadolida, koji se nalazi na 18. mestu.

Fudbaleri Eibara pobedili su na domaćem terenu sa 1:0 Betis. Trijumf domaćima je doneo Kote u nadoknadi prvog poluvremena, a osim njega Eibarov heroj je i golman Marko Dmitrović.

Igrao se 67. minut kada je dosuđen penal za Betis. Šut sa bele tačke je uputio Lo Selso, a srpski reprezentativac je bio smiren i nogom odbranio penal. Ovim trijumfom je Eibar i matematički obezbedio opstanak u Primeri.

Fudbaleri Reala pobedili su na domaćem terenu sa 3:2 Viljareal. Poveo je Kraljevski klub preko Marijana u 2. minutu, izjednačio je Valjeho u 11, a u 40. je pogodio Valjeho za vođstvo Madriđana na poluvremenu. U nastavku je pogodio Marijano za 3:1, a konačan rezultat postavio je Kosta u nadoknadi vremena.

Valjadolid je na domaćem terenu pobedio Atletik Bilbao sa 1:0 golom Rubia u 21. minutu i time se, bar do narednog kola, sačuvao od Segunde imajući u vidu da ima bod više od Đirone koja je izgubila od Hetafea.

U poslednjem meču dana, Valensija je sa 6:1 razvalila Uesku i na taj način zadržala šanse da pomuti račune Hetafeu, jer se nalazi na samo tri boda iza omalenog madridskog kluba.

Strelci za Slepe Miševe su bili Rodrigo dva puta, Mina isto toliko, kao i Vas, dok je jedan pogodak bio i autogol Ečeite. Strelci dva počasna pogotka bili su Melero i Galjar, ali su ih postigli tek pri rezultatu 6:0.

PRIMERA, 36. KOLO

Petak: Sevilja – Leganes 0:3 (0:2) (En Nesiri 8, Bretvajt 20, Oskar 82)

Subota: Levante – Rajo Valjekano 4:1 (2:0) (Kampana 14, Vezo 43, Tono 86, Bardi 90+1 - Garsija 71) Espanjol – At. Madrid 3:0 (1:0) (Godin ag 45+1, Iglesias 52, 89p) Alaves – Real Sosijedad 1:0 (1:0) (Vilijan Žoze 24) Selta – Barselona 2:0 (0:0) (Gomes 67, Aspas 88p)

Hetafe – Đirona 2:0 (1:0) (Molina 16, Anhel 77) Eibar – Betis 1:0 (1:0) (Kote 45+1)

Real Madrid – Viljareal 3:2 (2:1) (Marijano 2, 49, Valjeho 40 - Moreno 11, Kosta 90+4)

Valjadolid – At. Bilbao 1:0 (1:0) (Rubio 21)

Ueska – Valensija 2:6 (0:5) (Melero 66, Galjar 90+3 - Vas 2, Rodrigo 16, 51, Mina 20, 32, Ečeita ag 40)