BAJERN NA KORAK OD TITULE, GOLMAN PRODAO DORTMUND: Grujićev povratak Herta proslavila pobedom!
Fudbaleri Bajerna, Foto: AP/David Haker

BUNDESLIGA, 32. KOLO

Objavljeno: 16:31h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena napravili su još jedan korak ka odbrani titule.

Bavarci su ugostili fenjeraša Hanover i pobedili sa 3:1. Tako je tim Nike Kovača povećao prednost na pet bodova u odnosu na Borusiju Dortmund. Iako rezultat tako ne pokazuje, mučio se Bajern protiv Hanovera.

Posle prvih 45 minuta, bilo je 2:0 za Bavarce, a strelci su bili Robert Levandovski i Gorecka. Međutim, u nastavku je fenjeraš pokazao zube i smanjio preko Džonatasa sa penala u 51. minutu, ali je četiri minuta kasnije ostao sa deset igrača. Ipak, navijači Bajerna su strepeli za trijumf sve do 84. minuta kada je Frank Riberi pogodio za 3:1.

Prštalo je na sve strane u utakmici Majnca i Lajpciga u 32. kolu Bundeslige.

Meč je završen bez pobednika 3:3, a remi je više odgovarao gostima koji su bodom obezbedili plasman u Ligu šampiona.

Odlično je utakmicu počeo Lajpcig koji je već posle nešto više od pola sata igre imao prednost od 2:0 zahvaljući Klostermanu koji je oba puta bio strelac na asistencije Tima Vernera. Međutim, Majnc je uspeo da smanji prednost preko Onisiva i sa rezultatom 2:1 u korist Lajpciga se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena Verner je postigao gol za 3:1 i, činilo se, rešio meč. Nisu tako mislili domaći igrači. Prvo je Nijakate smanjio na 3:2 u 67. minutu, a remi je doneo Žan - FIlip Mateta u 83.

Lajpcig je posle nerešenog duela ostao na trećem mestu sa 65 bodova, 11 više od Ajntrahta, a Majnc je 12 sa 37. Do kraja Bundeslige ostala su još dva kola.

Posle osam kola, sunce je obasjalo Berlin. Herta je na domaćem terenu pobedila Štutgart sa 3:1. To je prva pobeda berlinske ekipe u poslednja dva meseca, a Marko Grujić je u igru ušao u 61. minutu što mu je prvi meč posle povrede. Posle ovog poraza, Štutgartu se smeši baraž za opstanak.

U poslednjem meču dana Verder i Borusija su odigrali rezultatom 2:2 i na taj način je ekipi iz Dortmunda ostaje samo teorija da postane prvak Nemačke, pošto je dva kola pre kraja na četiri boda iza Bavaraca.

Milioneri su na poluvremenu vodili golovima Pulišića i Alkasera, ali su Mevald i Klaudio Pizaro u 70, odnosno 75. minutu doneli remi Verderu. Pogledajte sve golove, pošto ćete videti neverovatnu grešku Dortmundovog golmana.

Bundesliga, 32. kolo

Petak

Majnc - Lajpcig 3:3 (1:2) (Onisivo 43, Nijakate 67, Mateta 83 - Klosterman 20, 32, Verner 49)

Borusija M. - Hofenhajm 2:2 (0:1) (Ginter 73, Drmić 84 - Kadarabek 33, Amiri 79)

Bajern - Hanover 3:1 (2:0) (Levandovski 27, Gorecka 40, Riberi 84 - Džonatas 51p)

Herta - Štutgart 3:1 (2:0) (Ibišević 40, Duda 45+1, Kalu 68 - Gomez 70)

Volfsburg - Nirnberg 2:0 (1:0) (Klaus 38, Tiserand 78)

Verder - Borusija D. 2:2 (0:2) (Mevald 70, Pizaro 75 - Pulišić 6, Alkaser 40)