SELTA ŠOKIRALA BARSU! Leganes odaljio Sevilju od Lige šampiona! Atletiko ponižen, Alaves ostaje bez Evrope!
Fudbaleri Sevilje nemoćno su posmatrali kako lopt aulazi u njihov gol, Foto: EPA/Julio Munoz

PRIMERA, 36. KOLO

Trenutno Sevilja i Hetafe imaju po 55 bodova, s tim što Hetafe meč protiv Đirone igra u nedelju i u tom duelu je favorit

Fudbaleri Sevilje uspeli su da od gotovog posla naprave veresiju.

Baš onda kada nije trebalo, andaluzijska četa je poražena na domaćem terenu od Leganesa sa 3:0 u 36. kolu Primere. Sevilja se takmiči sa Hetafeom za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona pa joj izgubljena utakmica nikako nije trebala. Trenutno Sevilja i Hetafe imaju po 55 bodova, s tim što Hetafe meč protiv Đirone igra u nedelju i u tom duelu je favorit.

Leganes je poveo preko El Nesrija u 8. minutu, a u 20. na 2:0 je povisio Brajtvajt. Ekser u kovčeg Sevilje zakucao je Oskar u 82. minutu za konačnih 3:0.

Espanjol je ponizio je Atletiko Madrid na domaćem terenu sa 3:0. Ne bi poraz Madriđana bio tako strašan da prvi gol nije delo kapitena Dijega Godina koji je u nadoknadi prvog poluvremena postigao autogol za vođstvo Espanjola. U nastavku, sudbinu Atletika zapečatio je Iglesijas golovima u 52. i 89. minutu sa penala.

U trećoj utakmici dana Real Sosijedad je sa 1:0 slavio nad Alavesom, a jedini pogodak delo je Vilijana Žozea iz 24. minuta. Doduše, sreća mu je bila saveznik.

Najveći šok dogodio se u Vigu, gde je Selta slavila nad Barselonom sa 2:0 (0:0).

Pogotke su postigli Maksi Gomez u 67. minutu i Jago Aspas u 88. sa bele tačke.

Primera, 36. kolo

Petak

Sevilja - Leganjes 0:3 (0:2) (El Nesiri 8, Brajtvajt 20, Oskar 82)

Levante - Rajo Valjekano 4:1 (2:0) (Kampana 14, Vezo 43, Džejson 85, Bardi 90 - Garsija 71)

Espanjol - Atletiko 3:0 (1:0) (Godin 45+1ag, Iglesijas 52, 89p)

Alaves - Sosijedad 0:1 (0:1) (Vilijam Žoze 24)

Selta - Barselona 2:0 (0:0) (Gomez 67, Aspas 88)

12.00 Hetafe - Đirona 14.00 Ejbar - Betis 16.15 Real Madrid - Viljareal 18.30 Valjadolid - Atletik Bilbao 20.45 Ueska - Valensija