DERBI TORINA BEZ POBEDNIKA:  Bikovi grabe ka LŠ, Juventus neće stići do 100 bodova!
Ronaldo, Foto: Profimedia

serija a

DERBI TORINA BEZ POBEDNIKA: Bikovi grabe ka LŠ, Juventus neće stići do 100 bodova!

U derbiju grada Torina Juventus i Torino podelili su bodove igrajući 1:1. To je epilog prve utakmice 35. kola Serije A.

„Bikovi“ su iznenadili novog-starog šampiona u 18. minutu. Srpski reprezentativac Saša Lukić oduzeo je loptu neopreznom Miralemu Pjaniću i plasirao je u ugao gola domaćih. Šansi je bilo na obe strane u nastavku.

Mogao je Torino da uveća prednost, ali je i „stara dama“ imala svoje prilike, ne samo za izjednačenje, već i za preokret. Snove Torina da može osvojiti bodove koji će ga približiti Ligi šampiona srušio je Kristijano Ronaldo u 84. minutu. Odlično je centrirao Spinacola, a Portugalac je glavom loptu poslao pod prečku Sirigua. Bio je 21. gol u prvenstvu Kristijana Ronalda.

Juventus neće stići do 100 bodova, pošto sada, tri kola pre kraja, ima 89. Torino je trenutno šesti sa 57 bodova, dva manje od Atalante koja je na četvrtom, poslednjem koje vodi u elitno evropsko takmičenje.