LE: Ajntraht se odbranio i ima čemu da se nada u Londonu! Obamejang u 90. postigao gol zlata vredan!
Jović postiže gol protiv Čelsija, Foto: EPA

liga evrope, polufinale

Revanš mečevi su na programu 9. maja

Odigrani su prvi mečevi polufinala Lige Evrope.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta remizirali su sa Čelsijem, 1:1, u prvom meču polufinala Lige Evrope.

Srpski fudbaler Luka Jović postigao je jedini pogodak na meču za domaći sastav. Kostić je u 23. minutu sjajno asistirao ka mladom napadaču, koji je još lepše glavom savladao Kepu.

Dobar meč odigrao je i treći srpski fudbaler Mijat Gaćinović, koji je odigrao devedeset minuta, baš kao i Kostići Jović.

Na drugoj strani strelac bio je Pedro u 45. minutu. Čelsi je bio mnogo bolji protivnik u većem delu utakmice i zasluženo su izborili remi.

Najbolju priliku imao je David Luis, koji je u 60. minutu pogodio prečku. Brazilc sjajno je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije imao sreće.

Fudbaleri Arsenala savladali su Valensiju sa 3:1 na svom stadionu u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope.

Valensija je u vođstvo došla već u 11. minutu utakmice, kada je Diakabi nakon kornera ubacio loptu u gol.

Nije ta prednost Valensije dugo trajala, pošto je Arsenal došao do izjednačenja samo sedam minuta kasnije, a strelac je bio francuski napadač Lakazet.

Isti igrač je doneo "Tobdžijama" i totalni preokret, pošto je mrežu Valensije zatresao po drugi put u 26. minutu utakmice i sa ovim rezultatom se otišlo na veliki odmor, iako je u prvih pola sata delovalo da ćemo gledati pravu goleadu.

Pjer Emerik Obamejang je na asistenciju Seada Kolašinca postigao treći pogodak u prvom minutu sudijske nadoknade i tako postavio konačan rezultat.