FENOMEN ZVANI ZEMUN: 12 golova za 180 minuta! Volkov vratio Vranjance na dno!
Mrkaić je postigao tri gola u meču protiv Bačke, Foto: Starsport©

PlEJ-AUT, 4. kolo

Potop Bačke najavljen je u prvom poluvremenu...

Objavljeno: 18:33h

Zemun se trgao u finišu sezone i odigrao sjane dve utakmice u ovom i prethodnom kolu plej-auta Superlige.

U prošlom kolu pobedili su Mačvu sa 5:0, a ovonedeljna žrtva im je Bačka koju su savladali sa 7:0 na domaćem terenu. Za samo dva kola plej-auta, Zemunci su postigli 12 golova, a za 32 susreta u regularnom delu Superlige dali su 21 gol.

Potop Bačke najavljen je u prvom poluvremenu. Odbrana gostiju kapitulirala je već u drugom minutu kada je Mrkaić bio strelac.

Drugi gol postigao je Ilić u 19. minutu, a Mrkaić je ponovo pogodio u 28. minutu. Četvrti gol za Zemun delo je Azemovića u 32. minutu i već tada je bilo jasno da je pobednik rešen. U nastavku je katastrofu gostiju upotpunio Gojković autogolom, a sedmicu je izvukao Tomić u 84. minutu.

Rad je sa 1:0 pobedio direktnog konkurenta za opstanak Dinamo iz Vranja, a strelac je bio Volkov u devetom minutu. Voždovac je u ozbiljnim problemima pošto je izgubio na gostovanju Radniku sa 4:2.

Volkov slavi gol za Rad
Volkov slavi gol za Rad foto: Starsport©

Plej-aut Superlige, 4. kolo

Radnik – Voždovac 4:2 (1:0) (Pajović 33, Zlatanović 46, Stojanović 82, Damnjanović 84 – Sikimić 63, 88)

Rad – Dinamo Vranje 1:0 (1:0) (Volkov 9)

Zemun – OFK Bačka 7:0 (4:0) (Mrkaić 2, 28, 51, Ilić 19, Azemović 32, Gojković 62ag, Tomić 84)