BARSELONA JE NA KORAK OD FINALA: Katalonska mašina na Mesijev pogon pregazila Liverpul!
Lionel Mesi je postigao gol za Barselonu, Foto: AP

LIGA ŠAMPIONA, POLUFINALE

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:02h

Fudbaleri Barselone savladali su Liverpul sa 3:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Katalonski tim je od samog početka krenuo oštro i posle par minuta preko Rakitića imao prvu polupriliku na utakmici.

Igrao se 18. minut meča kada je Pike faulirao Keitu na ivici kaznenog prostora, a fudbaler Liverpula se tada teže povredio i morao je da ustupi mesto Hendersonu u ranoj fazi meča.

Gol odluke postigao je Luis Suarez u 26. minutu pošto je sjajno uklizao pri šutu Đordija Albe i skrenuo loptu iza leđa Alisona.

U nastavku je Salah u nekoliko navrata bio kreator napada gostiju, a najbolju priliku za Liverpul imao je Mane u 35. minutu kada je izbio sam pred golmana, ali nije zahvatio loptu kako je želeo pa je velika prilika za još veći gol u gostima otišla u nepovrat.

Drugo poluvreme je počelo ofanzivom Liverpula koji je krenuo na sve ili ništa. Pokušao je Salah šutem sa desne strane da savlada Ter Štegena, ali je nemački golman vrhovima prstiju odbio loptu u korner.

U 59. minutu je razigrani Egipćanin uputio sjajnu povratnu loptu ka Milneru koji iz prve šutirao direktno u veoma raspoloženog golmana Barselone.

A, onda u 75. minutu je sve bilo gotovo. Suarez je kolenom pogodio prečku, Mesi natrčao i rutinski sproveo loptu u mrežu za 2:0.

Da to ne bude kraj, potrudio se Lionel Mesi koji je postigao svoj 600. gol u karijeri majstorijom iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. Maestralno izveden prekid i to je bio kraj za Liverpul koji je već u narednom napadu imao priliku, ali je stativa bila saveznik katalonskog kluba.

Do kraja meča je mogla Barselona do novog pogotka, međutim Suarez i Dembele nisu bili prisebni u tim situacijama

Drugo polufinale završeno je pobedom Ajaksa u Londonu rezultatom 1:0.

Revanš meč je za sedam dana na Enfildu. Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA Barselona - Liverpul 3:0

90. minut - Kontra Barselone 4 na 1, ali Suarez se spetljao kada je trebao da završi akciju

84. minut - Kakav promašaj Mohameda Salaha! Potpuno sam na petercu, nigde nikog oko njega i - stativa

82. minut - GOOOL: Majstorija Mesija! Ovaj gol je potpuno savršenstvo, a to je njegov 600. gol u karijeri!

79. minut - Ušao je Firmino u igru, iako nije dovoljno oporavljen od povrede.

75. minut - GOOOL: Ko drugi, nego Mesi! Barselona ima velikih 2:0 na Kamp Nou!

66. minut - Sredina drugog poluvremena, Barselona i dalje bez šanse u nastavku meča

59. minut - Milner je opalio po lopti posle povratne lopte Salaha, ali je šutirao direktno u nemačkog golmana

53. minut - Lepa kombinacija fudbalera Liverpula završila se odličnim udarcem Salaha, a Ter Štegen još bolje interveniše u korner

46. minut - Mane je odmah na startu drugog poluvremena zapretio, ali ništa od promene rezultata

1 / 3 Foto: AP

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Barselona vodi golom Suareza od 26. minuta meča.

NAVIJAČ Ovo niste mogli da vidite na TV prenosu, pošto UEFA ne dozvoljava da se ovakvi prizori emituju

38. minut - Pokušao je Milner sa distance. Lopta prolazi pored gola nemačkog čuvara mreže.

35. minut - Mane je izbio sam pred Ter Štegena, šutirao je unutrašnjim delom stopala, ali nije pogodio loptu onako kako je želeo i velika šansa odlazi u nepovrat

32. minut - Barselona nastavlja da napada i pored vođstva. Nešto slično kao i Ajaks u utorak uveče protiv Totenhema

26. minut - GOOOL: Suarez dovodi Barselonu u vođstvo! Alba je uputio šut, a Urugvajac je uklizao i savladao Alisona za 1:0

PRVA IZMENA Umesto povređenog Keite na terenu je Henderson

18. minut - Pike je napravio faul nad Keitom na ivici šesnaesterca. Milner je izveo prekid, a lopta je preletela sve fudbalere u kaznenom prostoru.

16. minut - Prvi udarac na meču je imao Kutinjo, ali Alison se našao na pravom mestu

14. minut - Mesi je bio u prilici, nije uspeo da se izbori za šut, pa je sevnula kontra gostiju koju je predvodio Salah, međutim ništa od ikakvog pokušaja gostiju

10. minut - Ne dešava se ništa zanimljivo u ovim trenucima. Igra se uglavnom na sredini terena, a oba tima "opipavaju" puls protivnika

4. minut - Prva opasnost za Alisona. Rakitić je pokušao da ugrozi gol Liverpula, ali od svega samo korner za katalonski tim.

21:00 - Utakmica je počela