DEKO, KARVALJO I MANIŠ SU DOBILI NASLEDNIKE: Porto je šampion Evrope!
Titula prvaka Evrope za omladince Porta, Foto: EPA

omladinska liga šampiona

Mladi fudbaleri Porta novi su šampioni Evrope, pošto su u finalu Omladinske Lige šampiona savladali Čelsi sa 3:1.

Posle samo 18 minuta Porto je u Nionu došao do vođstva a strelac je bio Fabio Fereira Vieira.

Najviše uzbuđenja viđeno je na početku drugog poluvremena jer je Čelsi u 53. minutu došao do izjednačenja golom Redana, ali je samo dva minuta kasnije Porto ponovo imao gol prednosti. Ovoga puta u strelce se za tim Marija Silve upisao Kveiroš. Sve je rešeno u 75. minutu golom Souse za konačnih 3:1 u ovom meču.

Ovo je Portu prva titula u Omladinskoj LŠ, dok je poraženi Čelsi već dva puta osvajao ovo takmičenje, 2015. i 2016. godine.